31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

جابجایی زائران اطراف حرم حضرت معصومه(س) با ۱۰ ماشین برقی

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در فاز نخست و تا پایان سال 5 دستگاه ماشین خریداری‌شده و در سال آینده و با بهره‌برداری از خیابان انقلاب و اصلاحیه بودجه 5 دستگاه ماشین برقی دیگر نیز خریداری و در این خط قرار می‌گیرد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان روز پنجشنبه در بازدید از پروژه پیاده‌راه خیابان انقلاب که با حضور بهرام سرمست استاندار قم، دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم، عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر قم و مدیران استانی و شهری برگزار شد، اظهار داشت: پروژه خیابان انقلاب یکی از طرح‌های ساماندهی خیابان‌های اطراف حرم بوده که باید اجرا شود.
وی به مطالعات انجام‌شده در طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم اشاره کرد و افزود: بر اساس مطالعات انجام‌ شده در طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم یکی از مسیرهای پرتردد عابران پیاده خیابان‌های اطراف حرم بوده که نیازمند اجرای این طرح است.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم اجرای پروژه آرام‌سازی خیابان ارم و انقلاب را برای افزایش ضریب ایمنی عابران پیاده دانست و تصریح کرد: با توجه به ثبت بالای تردد عابران پیاده در خیابان‌های اطراف حرم و لزوم افزایش ایمنی عابران طرح آرام‌سازی در چند فاز در این هسته اجرایی می‌شود.
وی مدت اجرای پروژه خیابان انقلاب را ۶ ماه اعلام کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده قرار بود این پروژه تا شب عید به بهره‌برداری برسد اما به علت مشکلات ایجاد شده پروژه با تأخیر زمان آغاز اجرا، با تلاش مجموعه شهرداری قم طبق زمان‌بندی ۶ ماهه به بهره‌برداری خواهد رسد.
ذاکریان فازهای بعدی این پروژه را از خیابان ارم تا چهار راه شهدا و سپس خیابان بهار عنوان و خاطرنشان کرد: پس از پایان عملیات عمرانی خیابان انقلاب رینگ حمل‌ و نقلی ویژه‌ای نیز برای افراد کم‌توان و دسترسی آسان به حرم مطهر حضرت معصومه (س) راه‌اندازی می‌شود.
وی هزینه بالای سرمایه‌گذاری برای خرید ماشین‌های برقی برای بخش خصوصی را مورد توجه قرارداد و بیان کرد: به علت هزینه بالای سرمایه‌گذاری و نرخ پایین کرایه ۵۰۰ تومانی و در نتیجه عدم استقبال بخش خصوصی در سال جاری، شهرداری بخش سرمایه‌گذاری را حذف کرده و ماشین خریداری می‌کند.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از واگذاری بهره‌برداری از ماشین‌های برقی به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در فاز نخست و تا پایان سال ۵ دستگاه ماشین خریداری‌شده و در سال آینده و با بهره‌برداری از خیابان انقلاب و اصلاحیه بودجه ۵ دستگاه ماشین برقی دیگر نیز خریداری و در این خط قرار می‌گیرد.