27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آغاز عملیات اجرایی پیاده‌راه خیابان انقلاب/بهره‌برداری از پروژه در ۶ ماه

شهردار قم از آغاز عملیات عمرانی پیاده‌راه خیابان انقلاب از روز جمعه 22 آذرماه خبر داد و گفت: آرام‌سازی خیابان انقلاب در دو شیفت کاری و با اعتبار اولیه‌ای بالغ‌ بر چهار و نیم میلیارد تومان آغاز شده و در 6 ماه پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سقاییان‌‎نژاد ظهر پنجشنبه در بازدید از طرح پیاده‌راه خیابان انقلاب که به همراه سرمست استاندار قم، عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم و جمعی از مدیران شهری انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره بر لزوم اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان انقلاب اظهار داشت: اجرای پیاده راه خیابان انقلاب اولویت ویژه‌ای برای شهرداری دارد.
وی با تأکید بر ساماندهی خیابان‌های اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) افزود: بعد از اجرای آرام‌سازی و پیاده‌راه خیابان ارم، باید آرام‌سازی خیابان انقلاب انجام شود و سپس تا چهار راه شهدا ادامه یابد.
شهردار قم علت بازدید را ایجاد وحدت نظر بین مدیران استانی در اجرای این پروژه عنوان و تصریح کرد: بازدید برای تجمیع نظرات مدیران شهرداری با مدیران استانی بوده تا در اسرع وقت عملیات عمرانی این پروژه آغاز شود.
وی از آغاز عملیات عمرانی خیابان انقلاب از روز جمعه ۲۲ آذرماه خبر داد و گفت: آرام‌سازی خیابان انقلاب در دو شیفت کاری و با اعتبار اولیه‌ای بالغ‌ بر چهار و نیم میلیارد تومان آغاز شده و در مدت ۶ ماه، پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.
دکتر سقاییان‌نژاد به مشکلات خیابان عمار یاسر نیز اشاره کرد و گفت: حل مشکلات و پیچیدگی‌های حقوقی خیابان عمار یاسر و قسمت شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س) در دستور کار شهرداری بوده و تا امروز جلسات متعددی برای حل این معضل برگزار شده است.
وی رفع مشکل بلوک E را در اولویت قسمت شرقی حرم مطهر دانست و ادامه داد: در صورت رفع مشکلات حقوقی این بلوک، این قسمت در تصرف شهرداری قرار گرفته و پارکینگ، ساختمان‌سازی و نماسازی آن نیز به ترتیب انجام می‌شود.