35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد شهر هوشمند

ارائه خدمات هوشمند مورد نیاز خانواده‌های قمی

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با اشاره به پیگیری زیرساخت های اتوبوس و تاکسی هوشمند و توسعه زیرساخت ارتباطی شهر هوشمند قم از ارائه خدمات الکترونیکی و هوشمند مورد نیاز خانواده‌ها با امضای تفاهم نامه های جدید با شرکتهای دانش بنیان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، همایون یزدان پناه با اشاره به برگزاری بیست و دومین نمایشگاه الکامپ قم، اظهار داشت: در راستای هوشمندسازی شهر قم با تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ های مهم شهر قم وارد یک ارتباط تعاملی عملیاتی شدیم که البته از ماههای قبل این ارتباط برقرار شده بود، اما با امضای توافقنامه همکاری به صورت رسمی از این به بعد شاهد تحولات جدیدی خواهیم بود.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با بیان اینکه در چند زمینه از قبیل اتوبوس و تاکسی هوشمند و توسعه زیرساخت ارتباطی شهر هوشمند قم با شبکه فیبر تحولات جدیدی را شاهد خواهیم بود، گفت: در ارائه خدمات پهنای باند وسیع به منازل و خدمات الکترونیکی یا هوشمند مورد نیاز خانواده‌ها شاهد تبادل و امضای تفاهم نامه های سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم و شرکتهای دانش بنیان بودیم.

یزدان پناه افزود: بحث زیرساخت شهر قم را در دو سال گذشته از معماری، طراحی و پیاده سازی در زمینه نرم افزار انجام دادیم و زیرساخت‌های فنی مهیا شد. امسال بعضی از سرویس ها را مانند شبکه خدمات الکترونیک هوشمند به صورت تستی در ۶ ماهه اول سال روی این زیرساخت اجرا کردیم و افتتاحیه آن در این نمایشگاه صورت گرفت.