35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قم برگزار شد

چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قم در سال جاری با حضور اعضای ستاد در  محل سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل ستاد، گزارشی از عملکرد و فعالیت های در حال پیگیری کارگروه های ذیل ستاد نیز ارائه شد.

در ابتدای جلسه علی اکبر رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران به فعالیت های در حال انجام در بستر رودخانه قمرود که نتیجه مصوبات جلسه کارگروه کنترل سیلاب های شهری می باشد، اشاره نمود و گزارش مصوری از اقدامات انجام شده در این راستا و فعالیت های در دست اقدام و آینده توسط مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ارائه گردید.

در ادامه گزارشی از قعالیت های کارگروه تدفین توسط رمضانی نماینده سازمان آرامستان ها در خصوص تدوین فرآیند انتقال تا تدفین متوفیان و همچنین شناسایی ظرفیت های موجود استان در دستگاه های مختلف در این فرآیند ارائه گردید که مقرر شده با توجه به اهمیت موضوع این مهم در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان نیز مطرح گردد.

در ادامه این جلسه نیز گزارش کاملی از اقدامات کارگروه آتش نشانی و امداد و نجات توسط  زندیه معاون پیشگیری و آموزش سازمان آتش نشانی ارائه گردید، از جمله مهم ترین موضوعات در حال پیگیری در این کارگروه نیز  می توان به ایمن سازی مجمتع های تجاری، بررسی خطا در سیستم اعلام حریق بانکها و ساماندهی مراکز عرضه گاز مایع اشاره نمود.

در پایان جلسه مهندس اروجی مدیرکل مدیریت بحران استانداری ضمن تشکر از اهتمام ویژه شهرداری قم نسبت به برگزاری منظم جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری و کارگروه های ذیل ستاد، به تصویب نامه اخیر هیئت وزیران پس از وقوع حادثه انفجار در شهر سقز و لزوم بکار گیری کلیه ظرفیت ها به منظور  کاهش حوادث شهری اشاره نمود.