10.9 C
شهر مقدس قم
۶ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار معاونت ها

شهرداری قم با شرکت تاکسی اینترنتی تپ‌سی قرارداد امضا کرد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به ابلاغ رسمی دستورالعمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، گفت: قرارداد همکاری شرکت تاکسی اینترنتی تپ سی و این معاونت امضا شد.

عباس ذاکریان اظهار داشت:‌ با ابلاغ دستورالعمل نحوه نظارت بر فعالیت تاکسی های اینترنتی،‌ این شرکت فعالیت خود را به صورت رسمی در قم آغاز کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: شهرداری به عنوان خدمتگذار مردم، حمایت از نوآوری و توسعه خدمات هوشمند در دستور کار خود قرار گرفته‌است.

ذاکریان دستورالعمل وزارت کشور را گامی مهم در مسیر ضابطه مند شدن فعالیت‌های تاکسی‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: هیچ گاه تاکسی اینترنتی را رقیب تاکسیرانی ندانسته ایم بلکه معتقدیم این دو مد حمل و نقل عمومی مکمل یکدیگرند.

وی گفت: ‌هدف از انعقاد این قرارداد ایجاد بستر مناسب برای فعالیت تاکسی‌های رسمی و همچنین نظارت بر نحوه سرویس‌دهی شرکت تپ‌سی در راستای ارائه خدمات‌دهی مطلوبتر به شهروندان است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تاکید کرد: هر گونه ساماندهی و ضابطه مند شدن شرکت های اینترنتی این امکان را می دهد تا خدمت بهتری به شهروندان و زائران ارائه شود.

ذاکریان گفت:‌ نصب اپلیکیشن و فعالیت کلیه تاکسی ها در سامانه حمل و نقل اینترنتی اختیاری بوده و تاکسیرانان مختار هستند نرم افزارهای دارای مجوز رسمی را نصب و در ساعات فعالیت در شهر از این سرویس ها استفاده و خدمات رسانی کنند.