28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تکمیل اجرای شبکه آب و سیستم آبیاری تحت فشار ۲۵۰ هکتار از عرصه های بوستان جنگلی ولایت

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: با توجه به اقدامات انجام‌ شده در سه سال گذشته اجرای شبکه آب و توسعه درختکاری و همچنین تغییر شیوه آبیاری سنتی به آبیاری تحت‌فشار در این عرصه تا پایان سال تکمیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اهمیت توسعه فضای سبز جنگلی در شهر قم اظهار داشت: با توجه به اقلیم خشک استان قم و وزش بادهای فصلی و ایجاد گرد و غبار در شهر قم یکی از اولویت‌های سازمان توسعه بوستان‌های جنگلی در حاشیه شهر است.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت منابع آب در شهر قم افزود: شهر قم با توجه به مشکلات کم‌آبی و هزینه بالای انتقال آب از سد دز نیازمند مدیریت دقیق آب و منابع آب بوده و باید ضمن توسعه فضای سبز شهر قم به این نکته نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی از تکمیل لوله‌گذاری و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار بوستان ولایت و عرصه‌های فضای سبز جنگلی حاشیه عوارضی تهران تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اقدامات انجام‌ شده در سه سال گذشته  اجرای شبکه آب و توسعه درختکاری و همچنین تغییر شیوه آبیاری سنتی به  آبیاری  تحت‌فشار در این عرصه تا پایان سال تکمیل می‌شود.

جوادیان مساحت عرصه لوله‌گذاری شده در محدوده مذکور را در حدود ۲۵۰ هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: در بوستان ولایت و عرصه فضای سبز جنگلی حاشیه بزرگراه تهران بیش از ۶۰ هکتار درختکاری شده و باز کاشت عرصه‌های قدیمی نیز در حال انجام است.

وی افزایش راندمان و بهره وری از آب و افزایش کیفیت فضای سبز را یکی نتایج اجرای سیستم آبیاری تحت‌فشار دانست و گفت: کاهش هزینه‌های نگهداری از فضای سبز یکی دیگر از نتایج استفاده از سیستم آبیاری تحت‌فشار در عرصه‌های سبز است.