41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

افزایش تعداد نیروهای واحد نظارت و کنترل فضای سبز شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: علاوه بر توسعه متوازن و مناسب فضای سبز شهری و جنگلی، حفظ و نگهداری از این فضاها از وظایف مهم سازمان پارک‌ها و فضای سبز است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اهمیت حفظ و توسعه فضای سبز اظهار داشت: علاوه بر توسعه متوازن و مناسب فضای سبز شهری و جنگلی، حفظ و نگهداری از این فضاها از وظایف مهم سازمان پارک‌ها و فضای سبز است.

وی با تأکید بر لزوم حفظ فضای سبز کنونی شهر افزود: برای حفظ نشاط و شادابی شهروندان باید فضای سبزی که با هزینه بسیار زیاد ایجاد شده در بهترین حالت نگهداری شود و مراقبت از آن و جلوگیری از آسیب رساندن به آن ‌یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان پارک‌ها و فضای سبز است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: حراست و حفظ فضای سبز نیازمند ارائه راهکاری قانونمند و ضابطه‌مند بوده که زیرساخت‌های آن با راه‌اندازی واحدهای حفظ باغات و اشجار و نیروهای کنترل و نظارت فضای سبز از مدت‌ها قبل در سازمان ایجاد شده است.

جوادیان از توسعه و افزایش نیروهای این واحدها خبر داد و تصریح کرد: این مجموعه با دارا بودن مجوزهای لازم از نیروی انتظامی آزادی عمل بیشتری در برخورد با متخلفان خواهد داشت و  نیروی‌های این واحد دوره‌های آموزشی لازم برای برخورد مناسب و معقول با متخلفان را گذرانده‌اند.