40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تدوین دستورالعمل‌های فنی با هدف افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های توسعه و نگهداری از فضای سبز

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: کارگروه باغبانی با موضوع تأیید و بررسی سه دستورالعمل فنی در حوزه حفظ و نگهداری از فضای سبز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان از برگزاری کارگروه باغبانی و نباتات با موضوع تأیید و بررسی سه دستورالعمل فنی در حوزه حفظ فضای سبز خبر داد و اظهار داشت: این کارگروه با هدف کاهش هزینه‌های حفظ و نگهداری فضای سبز تشکیل‌شده است.
وی مدیریت صحیح و افزایش بهره وری را در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، یکی از دستورالعمل‌های سازمان عنوان کرد و افزود: با توجه به توسعه روزافزون شهر و به تبع آن نیاز به توسعه فضای سبز باید منابع مالی در حوزه حفظ فضای سبز مدیریت و بهینه هزینه شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: این کارگروه با هدف تدوین دستورالعمل فنی کاشت گل و گیاه در فضای سبز، دستورالعمل تغذیه عمودی برای درختان کهن‌سال و دستورالعمل مبارزه با آفات گیاهی در زمستان را مورد بررسی قرار داد.
وی با توجه به هزینه های سالانه کاشت و بازکاشت گل و گیاه در فضای سبز خاطرنشان کرد: تنها حفظ و نگهداری فضای سبز در سال جاری بیش از ۵٠ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که مدیریت و کنترل آن می‌تواند در افزایش بهره‌وری  تأثیر بسزایی داشته و تدوین دستورالعمل‌های اصولی و اجرای آن توسط کارشناسان فضای سبز در این حوزه بسیار راهبردی است.
جوادیان از تصویب دستورالعمل‌های لازم در کارگروه باغبانی و نباتات خبر داد و بیان کرد: در کارگروه آموزشی نیز  که به طور مرتب برای کلیه کارشناسان فضای سبز شهرداری قم  برگزار می شود، راهکارهای اجرایی و دستورالعمل ها جهت بهره وری و مدیریت هزینه در کاشت گل و گیاه  تبیین شده است.