35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

اتمام پروژه نور پردازی پل علیخانی

پروژه نورپردازی پل علیخانی (بلوار زائر) با طراحی مهندسان سازمان زیباسازی شهرداری قم به پایان رسید.

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم با توجه به اتمام نورپردازی پروژه پل علیخانی و ۵۶ پروژه نورپردازی در شهر قم اذعان داشت: در روزگار امروز نور به یک المان ضروری در شهرها تبدیل شده است و یکی از اهدافی که انسان در پی دستیابی به آن اقدام به روشن نمودن فضاهای زندگی خود می نماید، طولانی تر نمودن زمان حضور در فضاهای شهری است.

وی افزود: ما انسان ها  برای جهت یابی، احساس امنیت و انجام کارهایمان به نور نیاز داریم ولی امروزه نورپردازی نقشی فراتر از برطرف نمودن این نیازهای اولیه را بر عهده دارد.

سید محمد موسوی منش با توجه به  اقدام مجدانه شهرداری قم در خصوص نورپردازی تمام المانها و پل و ساختمانهای تاریخی شهر قم خاطر نشان کرد:   زیباسازی در دو سال گذشته اقدام به ایجاد جلوه های تصویری زیبای پل ها  و ساختمانهای تاریخی در سطح شهر نموده است که چهره شهر را تغییر داده است و دید شبانه را در شهر فعال کرده است که پروژه نورپردازی پل علیخانی یکی از پروژه هایست که زیبایی خاصی به بلوار زائر و دید شبانه شهر داده است.

وی در خصوص نورپردازی و ارتقا کیفیت منظر شهری گفت: منظر شهری، برآیند تصاویری از شهر است که مخاطب به واسطه آن شهر را درک می کند و پرسش در خصوص کیفیت آن، از مباحث روز مدیریت شهری است.

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهرداری قم اذعان کرد: مداخلات زیباشناسانه از رایج ترین اقدامات در ارتقاء کیفیت منظر شهری محسوب می شود و نورپردازی، جایگاه مهمی در این امر برعهده دارد. از طرفی، نورپردازی پل ها که جزء عناصر اصلی منظر شهری هستند، از مداخلات مهم زیباشناسانه است که به دلیل قابل رؤیت بودن از فواصل مختلف در سرعت های متفاوت، نقش چشم گیری در ساختار منظر شبانه دارد.

گفتنی است: در قم، اتخاذ رویکردهایی در نورپردازی پل ها نتایج چندگانه ای را در پی داشته که بعضاً به ارتقاء کیفیت منظر شهری منجر شده است.