30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
پیام‌ها و بیانیه‌ها

پیام شهردار قم به مناسبت رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دانشجو

شهردار قم در پیامی فرا رسیدن سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را تسلیت گفت.

به گزارش شهرنیوز؛ دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم با صدور پیامی ضمن تسلیت فرا رسیدن دهم ربیع‌الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، ۱۶ آذر و روز دانشجو را گرامی داشت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

علم یاوری و تاب‌آوری حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)  در دستیابی به اهداف، الگویی عملی برای دانشجویان است.

عبودیت انسان را مظهر صفات الهی قرار می‌دهد و به چنان مقام قربی نائل می‌گردد  که این تعبیر بلند در تفسیر قله رفیع مقامشان از کلام معصوم صادر می شود که تَدْخُلُ بِشَفاعَتِها شِیعَتُنا الْجَنَهَ بِاَجْمَعِهمْ. وجود بابرکت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) مبدائی برای تحول علمی و معرفتی می‌گردد و علم‌ یاوری و تاب‌آوری ایشان در دستیابی به اهداف، الگویی عملی برای عالمان، فرهیختگان و دانشجویان است.

این بزرگ دانش‌آموخته‌ی مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) در پاسخگویی به سوالات علمی چنان موفق عمل نمود که مدال پرافتخار “فداها ابوها” به ثبت رسید و برای دومین بار در حافظه تاریخ ماندگار گردید و مانند حضرت زینب پرچم حمایت از ولایت به دست گرفت و هجرت آغاز نمود.

با ارتحال این بانوی بزرگوار در دهم ربیع الثانی، زمزم علم دین در جوار مرقد نورانی ایشان نمایان گردید و مبدائی برای تولید علم شد و علاقه‌مندان دانش‌افزایی، مشتاقانه هجرت نموده و گفتمان‌های علمی و حلقه‌های معرفتی؛ به برکت این مضجع شریف، لبیک‌گویی به این فراز نورانی  وَمَا کَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنْفِرُوا کَافَّهً ۚفَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طَائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ آغاز شد و مصادیق مختلف این اسفار علمی بروز یافت.

معرفت افزایی، ارادتمندی را بدنبال دارد و هرچه شناخت ما به ابعاد شخصیتی بزرگان بیشتر می‌شود، ارادت ما افزایش می‌یابد و گذشت زمان نمی‌تواند غبار فراموشی را بر ساحت ارادتمندی ایجاد نماید.

۱۶ آذر رونمایی از هویت اصیل آگاهی، عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی دانشجویان و درس‌آموزی از مکتب اهل‌بیت علیهم السلام بود که منحصر به دوران خاص نیست و همچنان با ولایت‌مداری تداوم دارد و نشان دادند که مرز منطق فهم با احساسات وهم متفاوت است. رسالت بزرگ دانشجویان این افسران فرهیخته مجاهدت های علم، بازنگری و بازفهمی از منظری جدید به تاریخ زندگی بزرگانی همچون حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) است.

بی‌شک دشمن به احساسات پاک دانشجویان، چشم طمع دارد و سعی دارد در شرایط مختلف از آن‌ها استفاده ابزاری نماید درحالی‌که این نخبگان علمی با بصیرتی که دارند و با مدارا در نقد منصفانه و نقدپذیری متواضعانه همچنان که تا به حال دشمن را مأیوس ساخته‌اند در ادامه مسیر تمدنی خود، فرهیختگی  را متجلی خواهند ساخت.

اینجانب ضمن تسلیت عروج ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری، مراجع عظیم الشان، علما، مردم بصیر قم و میهن اسلامی و تمامی  مسلمانان؛ ۱۶  آذر را گرامی داشته وبرای تمامی اصحاب علم و اندیشه، خاصه دانشجویان و اساتید موفقیت و سربلندی جهت تولید علم و تلاش روزافزون برای نیل به اهداف بلند نظام مقدس ایران عزیز از خداوند منان خواستارم.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸