37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

با مشارکت شهرداری قم برگزار شد؛ ویژه برنامه «طلوع گردشگری نجوم»

ویژه برنامه «طلوع گردشگری نجوم» به مناسبت "روز قم" و با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم در خانه تاریخی زند برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، همزمان با ایام سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم و روز قم، ویژه برنامه «طلوع گردشگری نجوم» با مشارکت شهرداری قم، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم و گروه نجوم منجم‌باشی در خانه تاریخی زند برگزار شد.

برگزاری نمایشگاه عکس، پرده‌خوانی قم قدیم، نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای سنتی قم از جمله بخش‌های این ویژه‌برنامه است که برای علاقه‌مندان این رشته و شهروندان قمی برگزار شد.

شعرخوانی خانم اقدس کاظمی از بانوان شاعر قم، تجلیل از فعالان گردشگری نجوم قم و رصد آسمان شب از دیگر برنامه‌هایی بود که در خانه تاریخی زند که یکی از اماکن تاریخی شهر قم  می‌باشد، به اجرا در آمد.

در این برنامه پژوهشگران و محققان مطالبی را در خصوص موضوعات نجوم، تاریخ کهن و معرفی پتانسیل‌های گردشگری نجوم استان قم ارائه نمودند.

سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم در ۲۳ ربیع‌الاول با عنوان “روز قم” نام‌گذاری شده که در ایام این رویداد تاریخی مجموعه برنامه‌های مختلفی با همکاری ارگان‌ها و نهاد‌های مختلف و با هدف معرفی ظرفیت‌های استان قم به اجرا در آمده است.