37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

حضور اتوبوس‌های گردشگران به قم نظام‌مند می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: حضور اتوبوس‌های گردشگران به قم نظام‌مند می‌شود.

عبدالله جلالی در یکصد و بیست و یکمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار شد، با اشاره به لایحه اخذ مجوز ورود اتوبوس‌های گردشگران به سطح شهر، اظهار داشت: این لایحه بر اساس مطالبات هتل‌های شهر قم مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه اتوبوس‌های برون‌شهری به شکل‌های مختلف در سطح شهر حضور دارند، ابراز کرد: در نظر گرفتن دو رینگ شهری و تعیین زمان اوج ترافیک و اخذ عوارض از اتوبوس گردشگران در کنار نظام‌مند شدن حضور اتوبوس‌های توریستی سبب ساماندهی این ترددها می‌شود.

جلالی با تأکید بر اینکه شورای ترافیک استان مطالبه‌ای برای صدور مجوز ورود اتوبوس‌های گردشگران دارد، یادآور شد: باید تمهیداتی برای معرفی هرچه بهتر جاذبه‌های گردشگری، مذهبی و تاریخی قم اندیشیده شود چراکه گردشگری بر حوزه اقتصاد شهر تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اندیشیدن تمهیدات لازم برای تردد اتوبوس‌ها به هسته مرکزی شهر در زمان اوج ترافیک، خاطرنشان کرد: باید در آینده برای معرفی هرچه بهتر مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری، مکان‌هایی برای پارکینگ اتوبوس‌ها در نظر گرفته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: موضوع ورود اتوبوس‌های گردشگران به سطح شهر در کمیسیون تلفیق بحث شده است و سامانه‌ای در معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری برای این منظور تعریف‌ شده است که نظارت کاملی بر این موضوع انجام پذیرد.

جلالی همچنین بازسازی اتوبوس‌های از رده خارج سازمان اتوبوسرانی قم را مورد توجه قرار داد و گفت: باید سیاست‌گذاری برای آینده مشخص شود و اتوبوس‌هایی که امکان اورهال یا بازسازی داشته باشند در اولویت قرار گیرند.