31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ورود اتوبوس گردشگران به هسته مرکزی نظم شهر را به‌هم می‌ریزد

شهردار قم در مخالفت با صدور مجوز ورود اتوبوس گردشگران به مرکز شهر، گفت: نظم ترافیکی مرکز شهر باید حفظ‌ شده و زائران و مسافران نیز ملزم به رعایت این نظم هستند.

دکترسید مرتضی سقاییان‌نژاد در جلسه یکصد و بیست و یکمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار شد، با بیان اهمیت حفظ نظم و ترافیک شهر به‌ ویژه در مرکز شهر، اظهار داشت: رعایت نظم شهر برای شهروندان و مسافران الزامی است.

شهردار قم در مخالفت با لایحه صدور مجوز ورود اتوبوس‌های برون شهر به مرکز شهر و اخذ عوارض، افزود:  اگر هتل داران در صدد ایجاد تسهیلات برای مسافران خود هستند باید آن‌ها این تسهیلات را فراهم کنند و نباید برای ارائه تسهیلات به توریست‌ها نظم و انضباط شهری را به هم زد،هتلداران مانند همه شهرها باید امکانات و تسهیلات لازم را در اختیار مسافران و مهمانان خود قرار دهند.

سقاییان‌نژاد تصریح کرد: حفظ نظم شهر به‌ویژه در هسته مرکز شهر برای عموم مردم و زائران و مسافران الزامی است و با صدور مجوز برای ورود اتوبوس‌های زائران و گردشگران خارجی حقوق شهروندان ساکن قم ضایع می‌شود.

وی بابیان اینکه خیابان‌های این شهر دچار اشکال هندسی است، گفت: نباید نظم و انضباط شهری را برای ارائه خدمات به گردشگران بر هم زد.

شهردار قم با اعلام مخالفت برای تصویب لایحه نرخ صدور مجوز ورود و تردد اتوبوس‌های توریستی در سطح شهر گفت: نظم و انضباط شهری برای کسانی که در شهر زندگی می‌کنند و هم برای کسانی که وارد شهر می‌شوند مهم است.نظم و انضباط شهری برای تمام وسایل نقلیه شخصی و عمومی در داخل شهر است و باید همه از این قوانین پیروی کنند.