27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

فاز نخست تقاطع فردوسی قم تا پایان سال افتتاح می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از افتتاح فاز نخست تقاطع فردوسی قم تا پایان سال خبر داد.

علیرضا قاری قرآن با توجه به اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهر، اظهار داشت: برای شهر قم به‌ عنوان یک شهر زائرپذیر و با وجود دارا بودن جایگاه معنوی ویژه در کشور، پروژه تعریف‌ شده و نگاه شهرداری به شهر قم ملی است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با تشریح پروژه‌های در حال اجرا در شهر، افزود: تقاطع فردوسی یکی از پروژه‌های مهم و استراتژیک شهر بوده و نقش مهمی در ساماندهی ترافیک شهر قم خواهد داشت.

قاری قرآن تقاطع فردوسی را انتهای رینگ دوم ترافیک شهر قم دانست و تصریح کرد: رینگ دوم ترافیکی در داخل شهر بوده و منطقه چهار را به منطقه پنج متصل می‌کند.

وی ادامه داد: تقاطع فردوسی بلوار پیامبر اعظم(ص) را قطع کرده و در حال حاضر بتن‌ریزی محور میانی آن به اتمام رسیده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از بهره‌برداری مسیر مستقیم تقاطع فردوسی تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: کارها در مسیر و امتداد ریل نیز انجام‌ شده و شهرداری در تلاش است این بخش از پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

قاری قرآن جذب بالای ترافیک در این مسیر را یکی از نکات ویژه تقاطع فردوسی عنوان و بیان کرد: بخشی از این پروژه که در منطقه چهار واقع‌ شده تمام‌ شده و بخش منطقه پنج آن‌ که در مسیر مدرسه هدایتی است باید رفع تکلیف شود.

وی ادامه داد: تقاطع فردوسی در دو فاز به بهره‌برداری رسیده و فاز نخست آن‌ که مسیر مستقیم است مراحل پایانی خود را می‌گذراند و فاز دوم آن نیز که مسیرهای چپ‌گرد و راست‌گرد آن به بلوار پیامبر اعظم(ص) متصل می‌شود در آینده‌ای نزدیک بازگشایی خواهد شد.