31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تجهیز برخی از مساجد قم به امکانات ورزشی

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: به منظور بهره گیری جوانان و نوجوانان از امکانات ورزشی در کنار کارهای فرهنگی، اهدای وسائل ورزشی به برخی از مساجد در دستور کار قرار گرفت که هم پسران و هم دختران در کانون های مساجد می توانند از آن استفاده کنند.

حسن مالکی نژاد با اشاره به لزوم استفاده از برخی اماکن برای توسعه گردشگری و اقدامات کارهای فرهنگی در شهر قم، گفت: کمیسیون این برنامه را در دستور کار دارد و از برخی ساختمان های بلااستفاده و قدیمی قم استفاده خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت مساجد در راستای توسعه مباحث فرهنگی، تصریح کرد: مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد دارای جایگاه بسیار با اهمیتی هستند که نسل جوان با حضور در کانون ها برنامه های فرهنگی را دنبال می کنند.

مالکی نژاد افزود: به منظور بهره گیری جوانان و نوجوانان از امکانات ورزشی در کنار کارهای فرهنگی، اهدای وسائل ورزشی به برخی از مساجد در دستور کار قرار گرفت که هم پسران و هم دختران در کانون های مساجد می توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: تعدادی از مساجد دیگر شهر نیز شناسایی شده که فاقد وسائل ورزشی هستند که به آنها نیز تجهیزات ورزشی اهدا خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: هر جایی که مسجد دایر شود، آبادانی و توسعه در آن منطقه را شاهد خواهیم بود و در راستای احداث مساجد جدید در برخی از مناطق قم، زمین هایی در نظر گرفته شده تا بتوانیم با کمک مردم در احداث آن مساجد بکوشیم.