39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

معرفی ظرفیت های اقتصادی شهر کریمه اهل بیت(ع) به بهانه روز قم

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: ظرفیت های اقتصادی و صنعتی قم به بهانه روز قم معرفی می شوند.

حسن مالکی نژاد با اشاره به نام گذاری روز قم، اظهار کرد: نام گذاری شهرها بر اساس رویدادهای تاریخی آن شهرها صورت می گیرد و برای شهر قم که از لحاظ معنوی بخواهیم به آن اشاره کنیم همه ائمه اطهار (ع) نسبت به این شهر توجه خاصی داشتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به جمله مبارک «سلام الله علی اهل قم» که از سوی ائمه اطهار (ع) برای مردم قم عنوان شده است، گفت: این نشان دهنده جایگاه ویژه این شهر در جهان است و مهم ترین روزی که برای قمی ها بسیار قابل اهمیت است سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم است که این شهر را جلوه ای دیگر بخشید.

مالکی نژاد با بیان اینکه قم از دیرباز جایگاه ویژه ای داشت، تصریح کرد: با ورود حضرت معصومه (س) به قم، این شهر جلوه خاص تری پیدا کرد و این روز بهترین روزی بود که می شد با عنوان روز قم، نامگذاری کرد.

وی با بیان اینکه نام گذاری روز قم در ۲۳ ربیع الاول بهانه ای برای معرفی کردن ظرفیت ها، استعدادهای قم است، عنوان کرد: زائرانی که از سراسر دنیا به این شهر می آیند و مردمی که در این شهر سکونت دارند به این وسیله با ظرفیت های قم آشنا می شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با تاکید براینکه با نام گذاری روز قم به دنبال پر رنگ‌تر کردن گردشگری مذهبی در این شهر هستیم، عنوان کرد: از بعد اقتصادی نیز این موضوع می تواند برای قم آورده های اختصاصی داشته باشد.

مالکی نژاد عنوان کرد: زمانی که مردم با هویت قم پی بردند به شأن و منزلت خود بیش از پیش پی می برند و متوجه می شوند که در چه شهر پرنوری زندگی می کنند.