37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری المپیاد ورزشی «فرزندان انقلاب» در قم

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: برگزاری المپیاد ورزشی «فرزندان انقلاب» که در ۴ رشته برنامه‌ریزی‌ شده و ثبت‌نام‌های لازم انجام‌ شده از جمله برنامه‌های روز قم است.

ابوالقاسم مقیمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در ساختمان اداری آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: پیرو مصوبه سال پیش شورای فرهنگ عمومی مبنی بر نام‌گذاری سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم تحت عنوان «روز قم» برنامه‌های متنوعی از سوی شهرداری برای این روز در نظر گرفته شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به تشکیل ۵ کمیته به‌منظور برنامه‌ریزی برای این روز در شهرداری قم، گفت: تشکیل ستاد روز قم و دیدار با حضرات آیات عظام جوادی آملی، صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی از جمله اقداماتی بود که به‌منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر روز قم انجام شد.

مقیمی با اشاره به حرکت کاروان نمادین حضرت معصومه(س) در سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم، گفت: در این روز این کاروان به‌صورت نمادین از میدان معصومیه به سمت حرم مطهر حرکت کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان برای این روز، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب دانش‌آموزان با همکاری اداره کل آموزش‌ و پرورش، آذین‌بندی شهر، نصب تبلیغات شهری، مراسم استقبال از مسافران در ایستگاه‌های قطار و ورودی‌های شهر و راه‌اندازی کاروان شادی از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها برای این روز بودند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: اجرای سرود خیابانی، طراحی، سروده و خواندن سرود ویژه قم و همایش ورزشی فرزندان انقلاب که در ۴ رشته برنامه‌ریزی و ثبت‌نام‌های لازم انجام‌شده از دیگر برنامه‌های این روز هستند.

مقیمی با اشاره به اینکه امید است با این نام‌گذاری ظرفیت‌های ملی قم را به دیگر استان‌ها معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: روز قم فرصت مهمی برای معرفی ظرفیت‌های مختلف شهر قم و همچنین ابعاد وجودی حضرت معصومه(س) است.