39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۸ درصد پسماند شهر در مبدا تفکیک می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: روزانه حدود 8 درصد زباله‌های شهر در مبدا تفکیک شده و تحویل ایستگاه‌ها و نیروهای مخصوص سازمان مدیریت پسماند می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه روزانه حدود ۸ درصد زباله‌های شهر در مبدا تفکیک شده و تحویل ایستگاه‌ها و نیروهای مخصوص سازمان مدیریت پسماند می‌شود، اظهار کرد: تفکیک پسماند از مبدا تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های جمع‌آوری زباله در شهر دارد و این اعتبارات می‌تواند در حوزه توسعه و عمران شهری به کار گرفته شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند طی سال‌های اخیر با اجرای برنامه‌های مختلف به دنبال افزایش میزان تفکیک زباله از مبدا بوده است، افزود: آموزش عمومی، تاکید بر آموزش دانش‌آموزان، اجرای طرح همیاران بازیافت، تقویت ایستگاه‌های بازیافت و راه‌اندازی خودروهای مخصوص جمع‌آوری پسماند خشک از جمله اقداماتی بوده که در این راستا صورت گرفته است.

میرابراهیمی تصریح کرد: شهرداری در حال حاضر هزینه بسیار زیادی را در راستای جمع‌آوری زباله از درب منازل و انتقال و دفع و دفن آنها انجام می‌دهد که در صورتی که تفکیک پسماند خشک صورت پذیرد می‌توان این میزان پسماند را مدیریت کرده و از هزینه‌های مدیریت شهر در این بخش کاست.