36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

شهرداری قم با شرکت تاکسی اینترنتی تپ‌سی قرارداد امضا کرد

قرارداد همکاری تپ سی و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قم  امضا شد و با ابلاغ رسمی دستورالعمل نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، فعالیت تپسی در قم رسمیت یافت.

دکتر ذاکریان معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم گفت: در راستای ابلاغ دستورالعمل نحوه نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، قراردادی با مدیر عامل شرکت تپسی در قم  امضا شد.

 معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم در مراسم امضای این قرارداد گفت : پس از توافق وزارت کشور و وزارت صنعت و معدن و تجارت و ابلاغ دستور العمل نظارت و همکاری، اولین قرارداد رسمی و قانونی در خصوص تاکسی اینترنتی با شرکت تپسی منعقد گردید.

وی ادامه داد: مدیریت شهری به عنوان خدمتگزار مردم حمایت از نوآوری و توسعه خدمات هوشمند را در دستور کار خود قرار داده است.

ذاکریان دستورالعمل وزارت کشور را گامی مهم در مسیر ضابطه مند شدن فعالیت‌های تاکسی‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: هیچ گاه تاکسی اینترنتی را رقیب تاکسیرانی ندانسته ایم بلکه معتقدیم این دو مد حمل و نقل عمومی مکمل یکدیگرند. وی افزود: در راستای ابلاغ دستورالعمل نحوه نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی قراردادی با مدیر عامل شرکت تپ سی در قم  امضا شد که در آن قرارداد شرایط ویژه دریافت سفر برای تاکسی زرد رنگ لحاظ گردیده است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم بیان داشت:هدف از انعقاد این قرارداد ایجاد بستر مناسب برای فعالیت تاکسی‌های رسمی و همچنین نظارت بر نحوه سرویس‌دهی شرکت تپ‌سی در راستای ارائه خدمات‌دهی مطلوبتر به شهروندان است.

ذاکریان تاکید کرد:هر گونه ساماندهی و ضابطه مند شدن شرکت های اینترنتی این امکان را می دهد تا خدمت بهتری به شهروندان و زائران محترم ارائه شود .

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری قم گفت: نصب اپلیکیشن و فعالیت کلیه تاکسی ها در سامانه حمل و نقل اینترنتی اختیاری بوده و تاکسیرانان مختار هستند نرم افزارهای دارای مجوز رسمی را نصب و در ساعات فعالیت در شهر از این سرویس ها استفاده و خدمات رسانی کنند .

به گفته ذاکریان در گذشته برای برخورد با مسافربرهای شخصی این دغدغه وجود داشت که شاید فرد شغلی نداشته باشد و از این طریق امرار معاش می کند  اما اکنون یک پاسخ روشن داریم که با عضویت در شرکت‌های تاکسی اینترنتی ساماندهی و ضابطه‌مند شوند.

وی ادامه داد: لازم به تاکید است که کلیه شرکت های که در حوزه حمل و نقل اینترنتی در حال فعالیت هستند موظفند در اسرع وقت به شهرداری مراجعه و در صورت احراز شرایط لازم نسبت به عقد قرارداد همکاری اقدام نمایند و در غیر این صورت برابر ضوابط و مقررات فعالیت آنها مغایر با دستور العمل می باشد و شهرداری  اقدام لازم را معمول خواهد داشت .