35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نهادینه‌سازی روز قم برای مردم و دستگاه‌های مختلف

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: در نخستین سال گرامیداشت روز قم طی یک هفته تلاش شد این روز بین مردم و دستگاه‌های مختلف نهادینه شود.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی اظهار کرد: پیرو مصوبه جلسه صد و هفتاد و دوم شورای فرهنگ عمومی در تاریخ ۲۳ آبان ماه سال گذشته سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم روز قم نامگذاری شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه تلاش کردیم که امسال به معرفی روز قم و نهادینه کردن آن برای دستگاه های گوناگون بپردازیم، تصریح کرد: تلاش کردیم تا ابعاد مختلف و ظرفیت های این شهر را به مردم ساکن قم و زائرین معرفی کنیم.

مقیمی با تاکید بر اینکه تلاش شده است جنبه های ورود پر خیرو برکت حضرت معصومه (س) در قم مورد توجه واقع شود، عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا تغییراتی را که از ورود پرخیر و برکت حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر قم ایجاد شده را به مردم معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه های متنوعی توام با ایجاد شور و نشاط اجتماعی و ایجاد فضای شاد و مفرحی برای مردم قم تدارک دیده شد، تصریح کرد: سعی شد همانگونه که دهه کرامت و دهه ولایت ایام پرشور و شادابی را در قم داریم در این روز و هفته نیز شاهد شور و هیجان همراه با شادی مردم باشیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی ها تلاش شد، در حوزه گردشگری، نشاط اجتماعی و محله محوری برنامه های گوناگونی داشته باشیم، گفت: در این راستا بیش از ۴۱ برنامه طراحی شد و برخی از دستگاه های اجرایی مانند آستان مقدس حضرت معصومه (س) برای همکاری با شهرداری پای کار آمدند و آیت الله سعیدی در اجرای این برنامه ها حضور پر رنگی دارند که از نقاط قوت این برنامه ها به شمار می رود.

مقیمی همچنین به حمایت علما و مراجع عظام اشاره کرد و گفت: حمایت مراجع و علما در اجرای این برنامه‌ها موجب تاثیرگذاری بیشتر شد تا ما بتوانیم نقشه درستی برای ادامه راه ترسیم کنیم.