35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تقدیر از شهردار قم به عنوان مدیر جهادی در مراسم جشن ۴۰ سالگی بسیج

در مراسم 40 سالگی بسیج از خدمات شهردار قم به عنوان مدیر جهادی تقدیر شد.

به گزارش شهرنیوز، مراسم جشن ۴۰ سالگی بسیج همزمان با هفته بسیج، با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم، معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع)، مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم، سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد افشار کارگردان سینما، سیدمحمدحسن یزدی‌نژاد مسئول بسیج هنرمندان قم، اصغر نقی‌زاده بازیگر سینما و تلویزیون، مرضیه ابراهیم‌آبادی مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان قم، خانواده معظم شهدا و هنرمندان ارزشی و بسیجی در تالار مرکزی شهر برگزار شد.

در این مراسم از دکتر سقائیان شهردار قم به پاس خدمات و تلاش‌های صورت گرفته در رشد و توسعه و آبادانی شهر قم به عنوان بسیجی و مدیر جهادی نمونه تقدیر شد.

همچنین از جواد افشار کارگردان سینما، خانم حسینی برگزارکننده برنامه چهارشنبه‌های زهرایی و مجتبی قانونی طراح نشان ۴۰ سالگی بسیج در این مراسم به‌عنوان بسیجیان نمونه تجلیل شد.

جواد افشار کارگردان مطرح سینما در این مراسم بیان کرد: همیشه گفته‌ام از اینکه اهل شهر مقدس قم هستم افتخار می‌کنم، به امید خدا این نوید را به مردم قم می‌دهم که به‌ زودی ساخت فیلم سینمایی حضرت معصومه(س) کلید می‌خورد.

اصغر نقی‌زاده بازیگر سینما و تلویزیون در این مراسم اظهار داشت: در دیدار با مقام معظم رهبری که دیداری بسیار خوبی بود در زمینهٔ دفاع مقدس و خاطرات آن دوران با ایشان صحبت کردم.

وی همچنین درباره خاطرات پشت‌صحنه فیلم‌های جنگی که حضور داشت گفت: جواد افشار کارگردانی است که زحمات زیادی در پشت‌صحنه می‌کشد ولی دیده نمی‌شود.

مهدی کبیری معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) افزود: هرکسی در لباس و جایگاهی به فکر خدمت به خدا و مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی و شهر مقدس قم باشد و خدمت به خلق را سرلوحه کار خودش قرار دهد چون باعث سرافرازی انقلاب و اهداف انقلاب می‌شود به‌حق بسیجی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمود هرکسی که جغرافیای نظام اسلامی دغدغه تحقق اهداف نظام انقلاب اسلامی را داشته باشد او بسیجی است پس بسیجی بودن به لباس، آرم و نشانه نیست بسیجی بودن به ایمان و عزم و اراده است.

ازجمله نکات موردتوجه حضور پرشور نسل‌های دهه چهارم و پنجم در این مراسم بود، اجرای سرود و توزیع کیک ۴۰ سالگی بسیج و همچنین برنامه نورافشانی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در حاشیه این مراسم برنامه‌های متنوعی ازجمله نمایش فیلم، اجرای سرود، تئاتر خیابانی و نمایش صحنه، کارگاه‌های نقاشی، خوشنویسی، صنایع‌دستی، روایت گری، گرافیک اجرا شد.

در پایان این مراسم نیز از خانواده شهدای هنرمند استان قم تجلیل شد.