31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

قم از حوادث و آشوب های اخیر سربلند بیرون آمد

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) گفت: قم نیز مانند سایر استان ها شاهد اعتراضات مردمی بود اما هیچ حادثه ای در قم رخ نداد و این شهر از فتنه و آشوب ها سربلند بیرون آمد.

به گزارش شهرنیوز، سرهنگ احمد بیطرفان در همایش حرکت جهادی شهرداری قم همگام با گام دوم گفتمان انقلاب، که در تالار همایش های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان در چند سال اخیر به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند و با ایجاد اغتشاشات برنامه ریزی شده هدف خود را دنبال می کند.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) با اشاره به اینکه هر ۱۰ سال یکبار شاهد یک فتنه در کشور بودیم، تصریح کرد: این فتنه ها در اشکال مختلف با بهره گرفتن از فرصت هایی که در کشور ایجاد می شد، تا این کشور را مورد تهدید قرار دهند.

بیطرفان گفت: در سه سال اخیر، جدید ترین اقدامات را همه در ذهن دارند که دشمن با برنامه های حساب شده به میدان آمد و با شکست مواجه شد.

وی با اشاره به وقایعی که در کشورهای همسایه در طول یکسال گذشته رخ داد، بیان کرد: کشورهای عراق و لبنان دچار آشوب شدند که بررسی ها نشان می دهد دو مرحله آشوب که در این کشورها بوجود آمد بسیار حساب شده بود.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) اضافه کرد: دشمن با ورود به عراق تا حدودی برای رسیدن به اهدافش موفق شد اما با ورود مرجعیت و افراد خبره، تقریبا مشکل عراق برطرف شد.

بیطرفان افزود: هدف از آشوب در عراق، استعفای دولت عراق و بعد از آن خارج کردن مجلس عراق از حالت خاص بود و تلاش کردند یک وضعیت بی قانونی در کشور عراق بوجود بیاورند که مشابه همین برنامه در لبنان نیز اجرا شد و مقدمات استعفای نخست وزیر را فراهم کردند.

وی گفت: در کشورهای عراق و لبنان بر اساس قانون اساسی، بین مسلمانان، کردها، مسیحیان و ریاست جمهوری، نخست وزیری، مجلس و وزرا قدرت تقسیم شده است که این تقسیم قدرت آسیب بزرگی به این کشورها زده است.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) با بیان اینکه دشمن برای سال ۹۸ در ایران طرح فتنه انگیزی داشت، تصریح کرد: شروع این حرکات فتنه انگیز از مرداد ماه با اعتراضات کارگری شروع شد تا نافرمانی مدنی ایجاد کنند و در ادامه مهرماه این حرکات را با اعتراضات دانشجویی و دانش آموزی و در ادامه در دی ماه کار را به اوج برسانند و به اهدافی که دارند در انتخابات به نتیجه برسانند.

بیطرفان با بیان اینکه حرکت فتنه انگیزی دشمن که برای دی ماه در نظر گرفته بود با اعلام تصمیم سران قوا و شورای ملی امنیت مبنی بر واقعی کردن قیمت سوخت، به صورت شتابزده جلو افتاد، گفت: این طرح به صورت عجولانه شکل گرفت و با دقتی که شورای امنیت ملی داشت تصمیم گرفته شد تا جایی که می شود این طرح نزدیک اجرا اعلام شود تا دشمن فرصتی برای برنامه ریزی پیدا نکند.

وی اضافه کرد: نخستین ساعات جمعه این طرح شروع و روز جمعه اعلام شد و از روز شنبه اعتصابات و راهبندان ها آغاز و در آخرین ساعات شنبه شب در برخی شهرها درگیری ها آغاز شد.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) با بیان اینکه طرح اینگونه بود که از شهرستان های کوچک اعتراضات به مرکز استان ها بکشد، تصریح کرد: حدود ۱۰۰ شهر درگیر شدند و شماری از سربازان امنیتی به شهادت رسیدند و تعدادی از اشرار نیز در این عملیات ها کشته شدند.

بیطرفان اضافه کرد: پیش از آنکه فتنه دشمن به سراسر کشور منتقل شود و اوج بگیرد، رهبری پیش از شروع درس خارج فقه که در دفترشان برگزار می شد بر جدا سازی مردم از اشرار توصیه کردند و پیام رهبری بسیار به موقع بود و مسئولان امنیتی متوجه شدند و در طول چند ساعت صف مردم از اشرار جدا شد و درگیری اشرار شدت گرفت.

وی با بیان اینکه درگیری ها حدود سه روز به طول انجامید، تصریح کرد: این آشوب ها با سرکوب و دستگیری عاملان این اقدامات فتنه انگیزانه پایان یافت و آرامش به کشور بازگشت.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) گفت: قم نیز مانند سایر استان ها شاهد اعتراضات بود ولی با بصیرت مردم قم و تشخیص به موقع مردم هیچ اتفاقی در قم رخ نداد.

بیطرفان افزود: سنگ اندازی، شیشه شکستن و یا حمله به اشخاص در قم رخ نداد و این از افتخارات قم است که در این فتنه سربلند بیرون آمد.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاقات باید بررسی شود که چرا باید چنین حوادثی رخ بدهد و در تصمیماتی که گرفته شد چه خطاهایی وجود داشته است.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) اضافه کرد: انتخابات را پیش رو داریم و دشمن همانگونه که در چهل سال گذشته ما را رها نکرده در ادامه انقلاب نیز ما را رها نخواهد کرد و ما باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم و تا رهبری شجاع و عالم در این کشور حاکم است از این اتفاقات به خوبی عبور خواهیم کرد.