35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

برگزاری اختتامیه ویژه‌برنامه‌های “روز قم” و آئین بهره‌برداری از فاز اول تقاطع غیر همسطح حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از افتتاح و بهره‌برداری مسیر روگذر تقاطع غیرهمسطح میدان حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و برگزاری مراسم اختتامیه ویژه‌برنامه‌های "روز قم" خبر داد.

به گزارش شهرنیوز؛ مهدی کلانترزاده ضمن اشاره به نامگذاری روز ۲۳ ماه ربیع‌الاول به مناسبت سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) به شهر قم با عنوان “روز قم” گفت: شهرداری قم به همین مناسبت از ماه‌ها قبل با برنامه‌ریزی مناسب به استقبال این روز رفت و ویژه‌برنامه‌های متنوعی را در ایام “روز قم” اجرا کرد.

وی معرفی شهر قم و ظرفیت‌های خاص و ویژه‌ی این شهر در ابعاد ملی و فراملی را از اهداف اصلی نامگذاری این روز دانست و افزود: در سال اول این نامگذاری سعی شد تا عنوان “روز قم” در گستره‌های مختلف مطرح شود و این نام هم در سطح شهر قم و برای شهروندان و مجاورین و هم در سطح کشور و برای دیگر هموطنان معرفی و شناسانده شود.

مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به برخی از ویژه‌برنامه‌های اجرا شده توسط شهرداری قم در این ایام گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف جلب مشارکت اجتماعی شهروندان در این ایام در دستور کار شهرداری قم قرار داشت که برنامه‌های متنوعی نظیر جشن‌های محله‌ای، جشنواره دانه‌های بهشتی، نمایشگاه عکس، محفل طنز ادبی قُمپُز، استقبال از زائرین و مسافرین شهر قم، مراسم زنگ روز قم در مدارس و اجرای پرده‌خوانی در مساجد و مدارس اجرا شد.

کلانترزاده دیدار اعضای ستاد بزرگداشت “روز قم” با مراجع، علما و شخصیت‌های نظام را از دیگر برنامه‌های این ایام دانست و گفت: در دیدار با مراجع بر ضرورت معرفی بیشتر ظرفیت‌های شهر قم در حوزه‌های مختلف و تلاش برای انتخاب شهر قم به عنوان “پایتخت فرهنگی جهان اسلام” تأکید شد.

وی همچنین از افتتاح فاز نخست پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان ولی‌عصر (عج) شامل مسیر روگذر این تقاطع به عنوان آخرین برنامه ایام “روز قم” نام برد و افزود: آئین بهره‌برداری از این پروژه عمران شهری به همراه مراسم اختتامیه ویژه‌برنامه‌های روز قم، در پایان هفته جاری و با حضور مدیران و مسئولین ملی و استانی برگزار خواهد شد.

 

افتتاح ولی عصرو  اختتامیه ویژه برنامه‌های روز قم