33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجماع برای حل مشکلات آرامستان‌ها در آینده نزدیک

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به اجماع مدیران عامل آرامستان‌های کلانشهرهای کشور در قم نسبت به مشکلات فراروی این سازمان‌ها در بحث خدماتی، اجتماعی، فرهنگی و... از تلاش برای رفع بخشی از مشکلات آرامستان‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شهرنیوز،‌ احد فلاحی در پنجمین نشست مدیران عامل آرامستان‌های کلانشهرهای کشور در قم با اشاره به اینکه در مورد مشکلات فراروی سازمان‌های آرامستان کلانشهرهای کشور در بحث خدماتی، اجتماعی، فرهنگی و… به اجماع رسیدیم،‌ اظهار داشت: در این جلسه تلاش شد بتوانیم بخشی از مشکلات آرامستان‌ها را در آینده نزدیک حل کنیم.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز درخصوص وضعیت معیشتی کارکنان آرامستان‌های کشور نیز گفت: قرار شد از طریق ارسال مصوبه به کمیسیون معاونان خدمات شهری کلانشهرهای کشور و تصویب در آنجا،‌ لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و از وزارت رفاه نیز پیگیر شویم که بتوانیم بحث مشاغل سخت و زیان‌آور را برای تمامی کارکنان آرامستان‌ها تعمیم دهیم. اگر این موضوع پذیرفته شود گام موثری در ارتقاء شغلی همه کارکنان آرامستان‌ها برداشته می‌شود.

فلاحی با تأکید بر اینکه ۱۶ آرامستان در سطح تبریز وجود دارد، ادامه داد: پروژه عظیم فاز دوم وادی رحمت و ساخت پارکینگ پنجاه هزار متری برای آرامستان و باند کنترلی برای حل مشکل ترافیک آرامستان در بلوار معراج از جمله اقداماتی بوده که در دست احداث و بهره برداری داریم.

به گفته وی، حدود چهار هزار و ۲۰۰ شهید در هفت آرامستان کلانشهر تبریز آرمیده اند.