35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بیش از ۹۴ درصد شاغلین آرامستان‌‌ها در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌ های شهرداری مشهد گفت: پژوهش‌های انجام شده توسط دانشگاه فردوسی نشان می‌دهد بیش از 94 درصد افراد شاغل در این سازمان در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند و 100 درصد افراد نیز تحت فشار روانی سنگین هستند، چرا که بیش از 30 عامل، سبب فشار روانی بر پرسنل سازمان است.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌‌های شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری پنجمین نشست کمیته آرامستان های کلانشهرهای کشور در قم، اظهار داشت: این جلسه پیرامون آسیب‌شناسی آرامستان‌های کشور و کلانشهرها به همت قم ترتیب داده شد و جمع‌بندی ما این است که با آسیب‌هایی در سطح آرامستان‌ها مواجه هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌‌های شهرداری مشهد ادامه داد: برای رفع این آسیب‌ها، هم فکری کردیم تا راهکاری پیدا کنیم، گرچه هر شهری به مقتضای خود شراط سختی دارد، اما یک موضوعاتی کلی است مانند احکام صادره قضایی در مواجهه با اقلیت‌های دینی و سختی شرایط کارکنان آرامستان.

مهدوی دامغانی، پژوهش‌های انجام شده توسط دانشگاه فردوسی نشان می‌دهد بیش از ۹۴ درصد افراد شاغل در این سازمان در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند و ۱۰۰ درصد افراد نیز تحت فشار روانی سنگین هستند، چرا که بیش از ۳۰ عامل، سبب فشار روانی بر پرسنل سازمان است.

وی با بیان اینکه نگاه به آرامستان باید نگاه به مجری واجب کفایی باشد، تأکید کرد: تنها سازمانی که کار واجب شرعی انجام می دهد که اتفاقا سخت و زیان آور است، سازمان آرامستان است که در این جلسه بحث کردیم تا کارکنان آرامستان ها از مزایای سختی شغل بهره مند شوند.