35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آرامستان ها نیاز به توجه و حساسیت بیشتری دارند

سامع با اشاره به اهمیت و موضوعاتی که آرامستان‌ها با آن درگیر هستند از نیاز به توجه و دقت بیشتری به موضوعات درگیر با آن خبر داد تا جنبه معنوی و نیازهای افرد مصیب دیده به درستی پیاده شود.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع با اشاره به اینکه شهرداری قم میزبان مدیران عامل آرامستان‌های کلانشهرهای کشور و رئیس دبیرخانه کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست کلانشهرهای کشور بود، اظهار داشت: حاضران در این جلسه از نگاه خودشان مسائلی که با آن دست به گریبان هستند را مطرح کردند و مصوبات خوبی به دست آمد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: با توجه به تجربه و تخصص دوستان و نوع شغلی که ما در این حوزه داریم و خدمتی که به مردم می‌رسد، لازم است تا دقت و توجه بیشتری به موضوعات درگیر با آن شود تا جنبه معنوی و نیازهای افراد مصیبت دیده به درستی برآورده شود.

سامع با بیان اینکه در ارائه خدمات مرتبط با امور اموات در حوزه تغسیل و تدفین، مسائل فقهی، فرهنگی، اجتماعی و فنی وجود دارد که قابل انکار نیست، تصریح کرد: نیاز است تا از نظرات و مشورت‌های علما و مجموعه‌های فرهنگی و اجتماعی در این راستا بهره لازم برده شود.

وی خاطرنشان کرد: این شغل مبارک و شریفی است که باید سعی شود ارزشمندی آن احیا و بازبینی شود تا خدمت و تکریمی که باید از مردم ضایعه دیده در ساعات اولیه شود، به درستی صورت گیرد، البته خوشبختانه مباحث خوبی در این زمینه مطرح شد و امیدواریم مصوبات این جلسه در کمیسیون معاونین کلانشهرها تصویب و اجرایی شود.