38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تهیه لایحه سختی شغل کارکنان آرامستان‌ها برای ارسال به مجلس

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: دبیرخانه قرار شد موضوع سختی شغل کارکنان آرامستان‌ها را به مجمع شهرداران کلانشهرها ارسال کند تا با تنظیم لایحه به شورای عالی استان ها و نهایتا مجلس شورای اسلامی ارسال شود تا به قانون تبدیل شود.

به گزارش شهرنیوز، عبدالحمید وکیلی با اشاره به برگزاری پنجمین نشست مدیران عامل آرامستان‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری قم، اظهار داشت: مشکلات مدیریت آرامستان‌ها در خدمات‌دهی و مسائل قانونی از موضوعات این نشست بود که با هماهنگی و همفکری مدیریت سازمان آرامستان‌های کلانشهرهای کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از مشکلات قانونی و اداراتی که آرامستان‌ها با آنها همکاری دارند، به عنوان یکی از مشکلاتی یاد کرد که با آن روبرو هستند و افزود: در ثبت احوال و پزشکی قانونی و نیروی انتظامی چالش‌هایی داریم که قرار شد توسط دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

وکیلی با بیان اینکه پیمانکاران آمبولانس‌های آرامستان‌ها با مشکل سوخت مواجه هستند، از پیگیری این موضوع توسط مدیران عامل از شوراهای شهرهای کشور خبر داد و افزود: مسائل اجتماعی و سختی شغل کارکنان آرامستان‌ها از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: دبیرخانه قرار شد موضوع سختی شغل کارکنان آرامستان‌ها را به مجمع شهرداران کلانشهرها ارسال کند تا با تنظیم لایحه به شورای عالی استان ها و نهایتا مجلس شورای اسلامی ارسال شود تا به قانون تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با تصریح بر اینکه تمام زیرساخت های آرامستان بهشت معصومه(س) قم آماده شده و مردم در کمترین زمان از خدمات بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: غسالخانه، سردخانه، نرم افزارها، سخت افزارها، فاضلاب، تصفیه خانه، سایت بازی، ساماندهی گلزار شهدا، احداث حسینیه و مسجد، سالن اجتماعات، ساماندهی واحد پذیرش و… اقداماتی است که در دوره اخیر انجام شده و مردم در زمان مراجعه، از نظر روحی خدمات بهتر و آسان‌تری بهره می‌برند.