25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مسائل مرتبط با آرامستان‌ها نیاز به نگاه جامع و کارشناسی دارد

مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری اراک گفت: باید در برنامه‌ریزی های شهری به صورت جامع و کارشناسی به مسائل مرتبط با آرامستان‌ها پرداخت و این موضوع را که از اهمیت بالایی برخوردار است به صورت تخصصی مورد بررسی و توجه قرار داد.

به گزارش شهرنیوز، محمد جعفرپور اهمیت برگزاری پنجمین نشست مدیران عامل آرامستان‌های کلانشهرهای کشور در قم را در ایجاد نظام هماهنگ و انتقال برنامه‌های موفق و تجربیات موثر دانست و اظهار داشت: باید در برنامه‌ریزی‌های شهری به صورت جامع و کارشناسی به مسائل مرتبط با آرامستان‌ها پرداخت و این موضوع را که از اهمیت بالایی برخوردار است به صورت تخصصی مورد بررسی و توجه قرار داد.

مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری اراک متراژ کل آرامستان باغ جنت را ۴۲ هکتار اعلام و اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت دفن حدود ۶ هزار متوفی در شهر اراک وجود دارد که حدود ۳۰ هکتار زمین به منظور طرح توسعه آرامستان اراک خریداری شده است، زمین مجاور آرامستان اراک تا ۵۰ سال آینده ظرفیت دفن اموات را دارد.

جعفرپور افزود: کارکنان این سازمان از نظر روحی و روانی آسیب‌پذیر هستند که در این راستا انتظار می‌رود پرداخت حق و حقوق پرسنل سازمان آرامستان به صورت ویژه لحاظ شود.