39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

با مشارکت شهرداری قم برگزار شد؛ آئین استقبال از کاروان نمادین ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم

به مناسبت سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم، مراسم استقبال از کاروان نمادین ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم با مشارکت شهرداری قم و با حضور گسترده شیفتگان و ارادتمندان برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، همزمان با سالروز ورود پر خیر و برکت حضرت فاطمه معصومه به شهر قم، مراسم ویژه استقبال از کاروان نمادین ورود حضرت به شهر مقدس قم با مشارکت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و شهرداری قم برگزار شد.

این مراسم مطابق سال‌های گذشته در مسیر اصلی ورود کاروان به شهر قم از تقاطع معصومیه در خیابان امامزاده ابراهیم علیه‌السلام آغاز و با عبور از میدان سعیدی، میدان شهید مطهری و میدان آستانه در پایان با تجمع در صحن امام رضا علیه السلام حرم مطهر، مراسم ویژه این روز برگزار شد.

عوامل و پرسنل شهرداری قم ضمن حضور در این مراسم، با خدمات‌رسانی و حفظ نظم و نظافت مسیر و ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی و ارائه محصولات فرهنگی در طول این مسیر، اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در محل اجتماع پایانی این مراسم، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و آذین‌بندی و فضاسازی طول مسیر در اجرای این مراسم مشارکت داشتند.

۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در سال ۲۰۱ هجری قمری به شهر قم است که با تصویب شورای اسلامی شهر قم و همچنین شورای فرهنگ عمومی استان با عنوان “روز قم” معرفی شده است.

شهرداری قم به این مناسبت و با هدف معرفی شهر قم و ظرفیت‌های منحصر به فرد این شهر در زمینه‌های مختلف ویژه‌برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است که در طول این ایام در سطح شهر به اجرا در خواهد آمد.