32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری پنجمین نشست کمیته آرامستان‌های کلانشهرهای کشور در قم

پنجمین نشست کمیته آرامستان‌های کلانشهرهای کشور با حضور مدیران آرامستان‌ها در قم برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، پنجمین نشست کمیته آرامستان‌های کلانشهرهای کشور با حضور مدیران سازمان‌های کلان‌شهرها در سالن‌ همایش‌های شهرداری قم برگزار شد.
در این گردهمایی مدیران عامل سازمان‌های آرامستان‌های کلان‌شهرهای کل کشور حضور یافته و در خصوص مسائل و مشکلات و موضوعات مبتلابه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سیدامیر سامع معاون خدمات شهری شهردار قم در این نشست، با تأکید براینکه بحث اقدامات فرهنگ شهروندی یکی از بحث‌هایی است که سرلوحه کارهای سازمان آرامستان بهشت معصومه (سلام الله علیها) قرار گرفته است، گفت: در ایام تابستان برنامه‌های فرهنگی برای تشویق به مقوله نماز برگزار شد که این نوع برنامه‌ها می‌تواند نگاه مردم را نسبت به آرامستان بهشت معصومه(سلام الله علیها) تغییر دهد و نگاهی معنوی را به دنبال داشته باشد.
وی در ادامه سخنان خویش آرامستان‌هایی که در جوار امامزادگان و یا در نزدیکی حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) قرار گرفته است را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این آرامستان‌ها از دیرباز در نگاه مردم بسیار معنوی است و همین نگاه معنوی موجب می‌شود که ما همچنان دفن اموات را در این آرامستان‌ها داشته باشیم.
همچنین در این نشست در خصوص راهکارهای تدبیر در حوزه مدیریت بحران در خصوص آرامستان‌ها نیز بحث و تبادل نظر شد.