38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
روز قم

دشمن به دنبال دور کردن قم از اهل‌بیت(علیهم السلام) است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) گفت: دشمن از دیرباز برای اینکه قم را از معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) دور کند تلاش‌های بسیاری کرده است.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی در مراسم نواختن زنگ روز قم که در دبیرستان ماندگار امام صادق(علیه السلام) برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم براساس کلامی که اهل‌بیت(علیهم السلام) در شأن قم فرمودند که «قم؛ حرم اهل بیت (علیهم السلام) است» بتوانیم لایق خدمتگزاری باشیم.

وی با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه (سلام الله علیها) به قم و قرار گرفتن بارگاه این بانوی بزرگوار در این شهر، گفت: حضور بانوی کرامت در قم برعزت و افتخارات این شهر مقدس افزود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) ادامه داد: امیدواریم این شهر همیشه تحت عنایات، صلابت و امنیت باشد و کسانی که به این شهر وارد می شوند با سلام و امنیت وارد شهر بشوند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه در روایات آمده است کسانی که نظر سوء به شهر قم داشته باشند خداوند آنان را سرکوب و نابود می کند، تصریح کرد: از دیرباز برای برهم زدن معارف اهل‌بیت (علیهم السلام) و از بین بردن شأن و مقام اهل بیت (علیهم السلام) تلاش‌های وسیعی صورت گرفت و در این راستا تلاش‌های بسیاری شد تا قم را برای پیشبرد اهدافشان نشانه بروند.

وی تأکید کرد: شهر قم از همان ابتدا با توجه به ویژگی‌های خاصی که داشت حتی در زمانی که غیر از مذهب شیعه بر ایران حکومت می‌کرد، مردم این شهر برمذهب اهل‌بیت(علیهم السلام) پایبند بودند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) با بیان اینکه شهر قم هم دوستداران صمیمی و مصممی دارد و هم دشمنانی دارد که به حریم حرم اهل‌بیت (علیهم السلام) چشم طمع دارند، گفت: در زمان‌های کنونی و گذشته، بسیار افرادی بودند که برای خارج کردن شهر قم از خاص بودن توطئه کنند.

آیت الله سعیدی با تاکید براینکه قم دارای ویژگی‌های خاصی است که مورد هدف دشمنان قرار می‌گیرد، گفت: شهر خون و قیام از ویژگی‌های خاص قم است و همین مسئله موجب شده که در تیررس دشمنان قرار بگیرد.

وی با اشاره به حوادث اخیر که موجب ناآرامی در کشور شده بود، بیان کرد: در بسیاری از نقاط کشور این شرارت بوجود آمد و اشرار در برخی نقاط کشور آتش‌افروزی کردند و در برخی نقاط نیز توان موفقیت پیدا نکردند که از آن جمله شهر قم بود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) با بیان اینکه فتنه‌انگیزان هنوز مردم قم را به درستی نشناخته‌اند، گفت: دشمنان گمان می‌کنند با چند شرارت و چند شعار می‌توانند هویت این شهر را برهم بزنند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به غیرت قمی‌ها نسبت به میزبانی از خاندان اهل‌بیت(علیهم السلام)، بیان کرد: مردم این شهر روز ۲۳ ربیع الاول در مراسم باشکوهی از کاروان نمادین ورود حضرت معصومه (س) به قم استقبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم قم فردا در حرکتی خاص به خیابان‌ها می‌آیند تا حرکت اشراری که در این چند روز اوضاع کشور را آشفته کردند، محکوم کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) با بیان اینکه مردم قم به دشمنان نشان می‌دهند، که اینجا قم است و هیچ شرارتی را برنمی‌تابند، گفت: مردم با خروج خود نسبت به حرکت کور دشمنان نشان می‌دهند اینجا، قم شهر کریمه اهل‌بیت(علیهم السلام) و شهر خون و قیام است.