29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

افزایش اقدامات و برنامه‌های فرهنگی برای افزایش دفن اموات در بهشت معصومه(س)

معاون خدمات شهری شهرداری قم از انجام اقدامات و برنامه‌های فرهنگی برای تشویق و افزایش دفن اموات در آرامستان بهشت معصومه(سلام الله علیها) خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در پنجمین نشست کمیته آرامستان‌های کلانشهرهای کشور که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های شهر قم در حوزه آرامستان‌ها، گفت: تعداد آرامستان‌هایی که در سطح شهر قم وجود دارد آثار مثبت و منفی به دنبال دارد که قابل تأمل است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید براینکه بحث اقدامات فرهنگ شهروندی در شهر یکی از بحث‌هایی است که سرلوحه کارهای سازمان آرامستان بهشت معصومه(سلام الله علیها) قرار گرفته است، گفت: در ایام تابستان برنامه‌های فرهنگی برای تشویق به مقوله نماز برگزار شد که این نوع برنامه‌ها می‌تواند نگاه مردم را نسبت به آرامستان بهشت معصومه سلام الله علیها تغییر دهد و نگاهی معنوی را به دنبال داشته باشد.

سامع در ادامه سخنان خویش آرامستان‌هایی که در جوار امامزادگان و یا در نزدیکی حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) قرار گرفته است را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این آرامستان‌ها از دیرباز در نگاه مردم بسیار معنوی است و همین نگاه معنوی موجب می‌شود که ما همچنان دفن اموات را در این آرامستان‌ها شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم جمعیت و مشکلاتی که در پیرامون این آرامستان‌ها ایجاد می‌شود یکی از دغدغه‌های سازمان آرامستان‌ها محسوب می‌شود تا بتوانیم بیشترین گسیل را به سمت بهشت معصومه(س)لام الله علیها داشته باشیم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این زمینه باید به آن توجه داشت، اقدامات فرهنگی شهری است، تصریح کرد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های فرهنگی بهشت معصومه(س) مانند وجود مزار شهدا به ویژه شهدای والا مقام مدافع حرم در آن محل همچنین مزار بزرگان و علمایی که در آن محل دفن هستند بهره برد.