40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

دفن بیش از ۳۱۷ شهید در آرامستان بهشت معصومه سلام الله علیها

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری قم از دفن بیش از 417 شهید در آرامستان بهشت معصومه سلام الله علیها خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عبدالحمید وکیلی در پنجمین نشست کمیته آرامستان‌های کلانشهرهای کشور که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به شاخصه‌های آرامستان بهشت معصومه (سلام الله علیها)، اظهار کرد: بخشی از این آرامستان به گلزار شهدا اختصاص دارد که شهدای بسیاری در این مکان مدفون هستند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با بیان اینکه گلزارشهدای بهشت معصومه (سلام الله علیها) میزبان قبور شهدای انقلاب، شهدای گمنام دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است، تصریح کرد: در این گلزار ۲۱ شهید انقلاب، ۳۹۶ شهید مدافع حرم از کشورهای ایران، بحرین، افغانستان، پاکستان و هند مدفون هستند.

وکیلی افزود: گلزار شهدای بهشت معصومه(س) یکی از بزرگ‌ترین گلزارهای شهدای کشور محسوب می‌شود.

وی عملکرد فنی اجرایی سازمان بهشت معصومه(سلام الله علیها) را در قم مورد توجه قرار داد و بیان کرد: احداث و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب آرامستان از جمله اقداماتی است که صورت گرفته و با بهره برداری از این تصفیه خانه به صورت روزانه ۱۸۰ هزار لیتر آب برای استفاده در فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم اضافه کرد: اجرای شبکه فاضلاب در محوطه سازمان بهشت معصومه(سلام الله علیها) به طول ۳هزار و ۳۰۰ متر از دیگر اقداماتی است که در سازمان بهشت معصومه(سلام الله علیها) صورت گرفته است.