34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

لزوم مشارکت و تعامل بین تمامی دستگاه‌ها برای معرفی شهر قم و گرامیداشت “روز قم”

شهردار قم در دیدار با آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی بر لزوم لزوم مشارکت و تعامل بین تمامی دستگاه‌ها برای معرفی بهتر و شایسته‌تر شهر قم و گرامیداشت "روز قم" تأکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در آستانه فرا رسیدن ۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم و “روز قم” در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌های “روز قم” گفت: معرفی ظرفیت‌های بسیار زیاد شهر قم در ابعاد مختلف از اهداف اصلی برگزاری ویژه‌برنامه‌های این روز می‌باشد.

شهردار قم در ادامه ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌هایی که در مدیریت شهری و شهرداری قم برای این روز در نظر گرفته شده است از پیگیری انتخاب شهر قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد و افزود: در تلاش هستیم با همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌ها و نهادهای استانی و ملی این مهم را تحقق بخشیم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به برگزاری جلسه ای در خصوص انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال‌های گذشته گفت: مسئولان یونسکو در سال‌های گذشته جلسه‌ای را در استان داشتند و به نظر می‌رسید که آنها دنبال این هستند که قم پایتخت فرهنگی نباشد و شهر دیگری از ایران انتخاب شود که هیچ‌شهری با قم قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به این نکته که رضایت مردم در شهرداری قم در رأس همه امور است گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری قم خدمت به زائران و مجاوران شهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها و جلب رضایت ایشان است.