28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دیدار شهردار قم با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی

شهردار قم در آستانه "روز قم" با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شهرنیوز، در این دیدار که در آستانه گرامیداشت ۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم و “روز قم” برگزار شد، شهردار قم ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده برای گرامیداشت این روز، گفت: معرفی ظرفیت‌های خاص و منحصر به فرد شهر قم در ابعاد مختلف از اهداف اصلی برگزاری ویژه‌برنامه‌های این روز می‌باشد.

دکتر سقائیان‌نژاد در ادامه ضمن تشریح ویژه‌برنامه‌هایی که در مدیریت شهری و شهرداری قم برای این روز در نظر گرفته شده است از پیگیری انتخاب شهر قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد و افزود: در تلاش هستیم با همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌ها و نهادهای استانی و ملی این مهم را تحقق بخشیم.

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با اشاره به لزوم اعلام ویژه‌برنامه‌های این روز برای عموم مردم، تصریح کردند: لازم است که شهر قم، مردم قم، سوابق و جنبه‌های تاریخی قم، علماء و محدثینی که در قم بودند، میراث فرهنگی و معنوی قم و جایگاه علم و فقاهت در این شهر به شکل ویژه‌ای معرفی شود.

ایشان با اذعان بر شهرت شهر قم به واسطه حضور علماء و محدثان و جنبه‌های مذهبی و فرهنگی این شهر، گفتند: حضور حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در این شهر به اعتبار آن افزوده است و بایستی تلاش شود تا شهر قم و جایگاه آن در سطح ملی و بین‌المللی به نحو شایسته‌ای تبیین گردد.