35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تدارک ۴۱ برنامه ویژه به مناسبت روز قم/پیگیری برای انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام

شهردار قم از تدارک 41 برنامه ویژه به مناسبت روز قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی، با اشاره به پیگیری شهرداری برای انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: پیگیری‌هایی انجام شده اما حمایت نهادهای مختلف نیاز است تا این امر در دور بعدی یعنی سال ۱۴۰۷ محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه حدود ۴۱ برنامه برای روز قم اجرا خواهد شد، تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌های قم از جمله روایاتی که در خصوص این شهر بیان شده و وجود بیش از ۴۰۰ امام‌زاده در این شهر و بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام به مردم بیش از پیش عنوان و معرفی می‌شود.

شهردار قم با اشاره به انتخاب یک روز در هر شهر به عنوان روز آن شهر، گفت: در این روز نسبت به معرفی ظرفیت‌های آن شهر اقدام می شود؛ شهر قم در حوزه‌های مذهبی، فرهنگی، علمی، تاریخی، هنری، ادبی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری، اجتماعی و ورزشی ظرفیت‌های بسیار خاص دارد که باید به آن‌ها توجه خاص و کارسناسی کرد.

شهردار قم با تاکید بر اینکه تمام ارگان‌ها برای گرامیداشت روز قم به میدان بیایند، افزود: این روز متعلق به همه است و باید آن را به خوبی بزرگ داشت.

سقائیان‌نژاد اذعان کرد: بسیاری از شهرها میراث فرهنگی غنی دارند اما قم در کنار میراث فرهنگی غنی دارای میراث معنوی غنی است که رسالت خادمان را مضاعف می‌نماید.