28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام پیگیری شود

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع معظم تقلید گفت: باید حق قم را به خوبی ادا کرد و در سایه آن کارهای اساسی را در دستور کار قرار داد و تلاش کنید اقدامات را در خصوص انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام دهید تا حق قم بهتر ادا شود.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار شهردار قم با تاکید بر اینکه در هیچ‌کجای دنیا همچون حوزه علمیه قم نداریم، اظهار کرد: حوزه علمیه قم بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام است و در سایه این ظرفیت می‌توان اقدامات اساسی و زیربنائی خوبی را برای شهر انجام داد.

آیت‌الله ‌العظمی مکارم شیرازی نیز با اشاره به چشم‌انداز شهراری قم در جهت معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آینده‌ای نزدیک، تصریح کرد: این کار بسیار شایسته است البته باید به جد پیگیری کرد  و نباید اجازه داد کسی مانع شود، حق قم در این زمینه ادا نشده است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه سرچشمه انقلاب از قم بوده است، افزود: انقلاب از قم برخاسته و رهبر انقلاب هم از قم برخاسته است، وجود عظیم‌ترین حوزه علمیه در این شهر و بسیاری موارد دیگر که باید این مسائل به خوبی برای مردم تبیین شود.

وی اضافه کرد: باید حق قم را به خوبی ادا کرد و در سایه آن کارهای اساسی را در دستور کار قرار داد و تلاش کنید اقدامات را در خصوص انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام دهید تا حق قم بهتر ادا شود.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی افزود: روز قم متعلق به همه مردم است و تمامی دستگاه‌ها و نهادهای بایستی برای بزرگداشت این روز اقدام نمایند.