28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

طراحی و ثبت نشان روز قم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: از نشان قم در تمامی تبلیغات ویژه روز قم استفاده می‌شود.

حسن مالکی نژاد در صد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر معرفی شهر قم با محوریت حضور حضرت معصومه (س)، اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم به‌عنوان یکی از متولیان فرهنگی این شهر این موضوع را دنبال می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم یکی از اقدامات انجام‌شده برای ثبت “روز قم” به‌عنوان یک روز ملی را طراحی نشان مشخص برای قم عنوان کرد و گفت: طراحی نشان مشخص و الهام گرفته از ویژگی‌های شاخص قم یکی از المان‌های ضروری معرفی شهر قم است.

مالکی نژاد طراح این نشان را استاد نجابتی معرفی و بیان کرد: این لوگو از کاشی‌های مسجد مقدس قم و گنبد حضرت معصومه (س) به‌عنوان دو نماد مشخص شهر قم الهام گرفته‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: این نشان بارنگ طلایی و فیروزه‌ای می‌تواند مبنای طراحی و المان سازی‌های شهر قرارگرفته و در همه بنرها و تبلیغات‌های ویژه روز قم استفاده می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم مشخصات شاخص این نشان را تشریح و ابراز، کرد: خط استفاده‌شده در این نشان خط کوفی و الهام گرفته از خط نوشته‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) بوده و ابعاد مربعی شکل آن نیز از کاشی‌های گنبد مسجد مقدس جمکران الهام گرفته‌شده است.