41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اقدامات لازم برای مقابله با سیلاب احتمالی درقم انجام شده‌است

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: قبل از آغاز بارندگی‌ها برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی درقم تدابیر لازم اندیشیده شده‌است.

سید محسن میرهادی درحاشیه جلسه ستاد تسهیلات زائران، بیان کرد: دراین راستا ۴ هزار و ۸۰۰ متر مکعب از انهار اصلی شهر قم لایروبی شده و ۲۳ مورد بازدید فنی از مناطق هشت گانه شهری انجام شده‌است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم اضافه کرد: درطرح زمستانی شهرداری قم، برنامه‌ریزی‌های و اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بارش‌های احتمالی برف و باران با رویکرد پیشگیرانه و اجرای مانور عملیاتی ماشین آلات مکانیزه سبک و سنگین موتوری شهرداری قم درحال انجام می‌باشد.

میرهادی ادامه داد: اکیپ‌های کارشناسی پنج‌نفره درسطح مناطق از نحوه آماده‌سازی ماشین آلات و تجهیزات زمستانی مناطق، آسیب شناسی و نواقص سنوات گذشته جهت رفع اشکال و ایرادات در حال رفع و بهبود است.

وی افزود: برای تدبیر و مقابله با برف و باران‌های احتمالی، ۲۷۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین مکانیزه عمرانی و خدمات شهری ساماندهی شده‌اند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم عنوان کرد: ۴ دستگاه ماشین آلات نمک پاشی برای جلوگیری از یخ‌زدگی و ایجاد گره‌های کور ترافیکی در مناطق مختلف شهری درحالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

میرهادی گفت: همچنین ۹ دستگاه الکتروپمپ و ۹ دستگاه تانکر مکنده نیز برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی از بارش برف و باران نیز درسطح شهر قم سامان یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: یکهزار و ۵۰ تن شن در سایت زمستانی و مناطق مرکزی شهر قم برای استفاده در صورت نیاز پیش بینی شده‌است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: ۲۳۴ عدد مخازن شن و نمک در محوطه پیرامون سطوح شیب‌دار، زیرگذرها و روگذرها قم پیش بینی شده‌است.

میرهادی اضافه کرد:۹۰۰ حلقه چاه جذبی نیز برای مقابله با سیلاب و روان آبهای سطح شهر آماده استفاده و بهره‌برداری می‌باشد.

وی در پایان عنوان کرد: ۳ هزار تن از نیروهای شهرداری قم برای اجرای عملیات زمستانی شهرداری قم درآماده باش کامل قرار دارند.