29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تبلیغات غیرفرهنگی از ورودی‌های شهر قم حذف می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تاکید بر اینکه تبلیغات غیرفرهنگی از ورودی‌های شهر قم حذف می‌شود، گفت: سازه‌های موقت در شأن قم در این ورودی‌ها قرار داده می‌شود و در آینده نزدیک در قالب طرح جامع طرح‌های ماندگار با توجه به ویژگی های قم اجرا خواهد شد.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده ظهر امروز در دیدار شهردار و جمعی از مدیران شهری با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه ۲۳ ربیع‌الاول برای قم و شیعه تمدن‌ساز بوده است، اظهار کرد: گرامیداشت روز قم مدت هاست در دستور کار شهرداری قم قرار گرفته و تاکنون در این راستا اقدامات مختلفی انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم به تهیه نشان و لوگوی ماندگاری برای روز قم اشاره کرد و افزود: برای خلق این نشان از ظرفیت هنرمندان انقلابی و متخصص قمی استفاده کرده‌ایم.

کلانترزاده از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اجرای طرح جامع ساماندهی ورودی‌های شهر قم یاد کرد و گفت: در این طرح با استفاده نظرات کارشناسان و متخصصان مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ظرفیت‌های مختلف شهر قم دیده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هر چند ساماندهی ورودی‌های شهری که در اختیار شهرداری قرار گرفته است هزینه‌هایی را به دنبال دارد اما شهرداری تلاش می‌کند این رسالت را به‌خوبی انجام دهد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تاکید بر اینکه تبلیغات تجاری از ورودی‌های شهر قم حذف می‌شود، مطرح کرد: سازه‌های موقت در شأن قم در این ورودی‌ها قرار داده می‌شود و در آینده نزدیک در قالب طرح جامع طرح‌های ماندگار با توجه به ویژگی های قم اجرا خواهد شد.

کلانترزاده با توجه به محور طرح های ماندگار، تصریح کرد: مهمترین محور طرح های ماندگار شامل؛ حضرت فاطمه معصومه(س)، پایگاه مهدویت، قم حرم اهل بیت(ع)، مسجد مقدس جمکران، قم خاستگاه انقلاب و مادر انقلاب، قم شهر علم(مراجع و حوزه علمیه)، قم شهر جهاد(شش هزار شهید)، قم شهر بصیرت، قم تمدن هفت هزار ساله، وجهه بین المللی قم و قم مرکز فرهنگی جهان اسلام می باشد.