37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
روز قم

توجه به جایگاه قم در تدوین نمادها و نشان ها

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: اگر به دنبال این هستیم که کاری را در قم انجام دهیم باید مشخص کنیم که شاخصه اصلی کار در این شهر چیست؟ باید مشخص شود که تکیه گاه‌های اصلی در تعریف قم چیست تا این تکیه‌گاه در ارائه نمادها و نشان‌های مختلف از قم مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار و جمعی از مدیران شهری قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی، اظهار کرد: حضرت معصومه سلام‌الله علیها به قم آمدند و ایشان این شهر را به حرم اهل‌بیت(ع) تبدیل کردند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) اضافه کرد: اگر به دنبال این هستیم که کاری را در قم انجام دهیم باید مشخص کنیم که شاخصه اصلی کار در این شهر چیست؟ باید مشخص شود که تکیه گاه‌های اصلی در تعریف قم چیست تا این تکیه‌گاه در ارائه نمادها و نشان‌های مختلف از قم مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: افرادی که در قم خدمت می‌کنند اگر به جایگاه ایمانی و معنوی این شهر توجه داشته باشند می‌توانند خدمتی در شأن قم را ارائه دهند.

وی ادامه داد: قمی فردی است که قمی بیاندیشد، قمی فکر و قمی عمل کند؛ قمی فردی است که اهل‌بیتی فکر کند و غیرقمی فردی است که حریم و حرمتی برای حرم اهل‌بیت(ع) و سلامی که امام صادق(ع) به قم دادند قائل نشود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) یادآور شد: باید به حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها یک نگاه نگینی داشته باشیم که در این صورت می‌توانیم به دستاوردهای مختلف و قابل توجهی در این شهر برسیم.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: رهبری می‌خواهند قم در هویت اصلی خود باقی بماند چراکه هر چیزی که از هویت اصلی خود دور شود به تباهی کشیده می‌شود.