۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

ارائه آموزش‌های شهروندی در حوزه‌های آتش‌نشانی، فضای سبز، مدیریت پسماند، مباحث ترافیکی و مدیریت بحران به دانش‌آموزان

آموزش‌های شهروندی در حوزه‌های آتش‌نشانی، فضای سبز، مدیریت پسماند، مباحث ترافیکی و مدیریت بحران در طرح مدرسه آماده به دانش‌آموزان انجام می‌گیرد.

به گزارش شهرنیوز، نماینده مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم در جلسه کمیته ساماندهی ارتباطات شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش استان، با اشاره به برگزاری طرح مدرسه آماده و راه اندازی مرکز آموزشی کام برای آموزش دانش‌آموزان، اظهار کرد: طرح مدرسه آماده را برای آموزش دانش‌آموزان مقطع اول و دوم متوسطه اولیا و مسئولان مدارس داشتیم که از سال ۹۵ آغاز کردیم و استقبال بسیار خوبی هم صورت گرفت.

وی بیان کرد: با گذشت زمان طرح آموزشی در سیستم ضمن خدمت آموزش و پرورش قرار نگرفت و به همین خاطر استقبال معلمان و مدیران مدارس از طرح کاهش چشم‌گیری پیدا کرد.

نماینده مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم  با بیان اینکه اصول اولیه اطفای حریق و اصول ایمنی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: در مرکز آموزشی کام هم مباحث آتش‌نشانی، فضای سبز، مدیریت پسماند، مباحث ترافیکی و مدیریت بحران را آموزش می‌دهیم که به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا چهارم آموزش داده می‌شود.

نماینده مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم خاطرنشان کرد: تا اواسط دی‌ماه و اسفندماه رزرو دوره‌های آموزشی صورت گرفته و برای حدود ۵۰ نفر در هر تایم آموزشی آموزش‌ها ارائه می‌شود.