35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بازدید مستمر از امکانات ایمنی مدارس سطح شهر

نماینده سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از بازدید مستمر از امکانات ایمنی مدارس سطح شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، نماینده سازمان اتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در جلسه کمیته ساماندهی ارتباطات شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه اصلی‌ترین مخاطب آموزشی سازمان آتش‌نشانی دانش‌آموزان هستند، اظهار کرد: با این وجود هر زمان تلاش کردیم از طریق آموزش و پرورش برنامه‌ را پیش ببریم به مشکل خوردیم و هر زمان طرحی ارائه شد نتوانستیم آنها را به نتیجه برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه درخواست از طرف مدارس به آتش‌نشانی برای آموزش ایمنی زیاد است، افزود: برخی مواقع مدارس در نوبت‌های یکماهه تا دو ماهه منتظر می‌مانند تا آموزش صورت بگیرد و این برای ما پسندیده نیست که مخاطب انتظار بکشد.

نماینده سازمان اتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه دبیران آمادگی دفاعی و مدیران و مربیان مدارس نیاز به آموزش ایمنی دارد، افزود: بازدید مستمر از امکانات ایمنی مدارس داریم و اگر درخواستی هم باشد پیگیری می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سرفصل‌های آموزش آتش‌نشانی جزو برنامه‌های ضمن خدمت قرار دارد، گفت: بیشتر برنامه‌ها را در ایستگاه‌های آتش‌نشانی برگزار می‌کنیم تا برای دانش‌آموزان جذاب‌تر باشد با این وجود برخی مدیران مدارس درخواست دارند آموزش‌ها در مدارس برگزار شود.

نماینده سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه ۷۰ مربی آقا و ۲۰ مربی خانم در مرکز آموزش سازمان آتش‌نشانی داریم، خاطرنشان کرد: آموزش‌های جزیره‌ای انجام می‌شود و برخی مدارس هرسال در دوره‌ها شرکت می‌کنند و برخی حتی یکبار هم شرکت نکرده اند.

وی بیان کرد: باید شرایطی ایجاد شود تا بتوانیم در تمام مدارس آموزش ارائه کنیم و در طرح‌های آموزشی شرایط متنوعی را پیش‌بینی کرده‌ بودیم که هنوز محقق نشده است.