29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

خدمت‌رسانی سرویس مدارس به ۲۳۰ مدرسه شهر

نماینده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از خدمت‌رسانی سرویس مدارس به 230 مدرسه شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، نماینده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم در جلسه کمیته ساماندهی ارتباطات شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه از سال ۸۶ شروع به راه‌اندازی سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان کردیم، اظهار کرد: سال ۸۷ آیین‌نامه اجرایی حمل و نقل دانش‌آموزش از وزارت خانه‌های مربوطه ارسال شد که شرح وظایف تمام ارگان‌ها در آن آمد.

وی با تاکید بر اینکه سال ۹۷ مجدد این آیین‌نامه اصلاح و ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: از سال ۸۸ سرویس مدرسه در قم راه‌اندازی شده و سال گذشته ۱۹۸ مدرسه را شامل ۱۱۷ مدرسه دخترانه و ۸۱ مدرسه پسرانه و ۱۹ هزار و ۹۵۷ دانش‌آموز خدمت‌رسانی کردیم.

نماینده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم اضافه کرد: قرارداد به این شکل بوده که همه تحت پوشش شرکت بودند و سال گذشته ۱۱ شرکت را معرفی کردیم و مدارس قرارداد بستند و اولیای دانش‌آموزان پول را به حساب سرانه مدرسه واریز و ماه به ماه این پول به عنوان سرانه مالی به شرکت‌ها پرداخت می‌شد.

وی بیان کرد: امسال حدود ۲۳۰ مدرسه قرارداد داشته‌اند که ۲۵ هزار دانش‌آموز را شامل ۱۳۵ مدرسه دخترانه و ۹۵ مدرسه پسرانه خدمات ارائه می‌دهیم.

نماینده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲ هزار لیبل سرویس مدرسه صادر و روی سرویس‌ها نصب کردیم و ۴ هزار و ۹۴۰ سرویس روزانه به دانش‌آموزان خدمت می‌دادند، سامانه سپند به صورت کشوری راه‌اندازی شده و ابلاغ شد که کل تاکسیرانی‌ها و مدارس این سامانه را داشته باشند.