37.5 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهر قم برای معرفی «روز قم»

رئیس کمسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهر قم در "روز قم" شد.

سید مجتبی سبحانی ثابت با اشاره به نامگذاری سالروز ورود حضرت معصومه(س) به نام روز قم، گفت: باید از تمام بسترهای فراهم شده استفاده کنیم تا به معرفی شهر قم و گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه(س) بپردازیم.

رئیس کمسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم تعامل فرهنگی با شهرهای دیگر را ضروری دانست و بیان کرد: اگر بتوانیم از این موقعیت استفاده درست کنیم در این زمینه تعاملاتی با استان های دیگر داشته باشیم قطعا شاهد اقدامات مناسبی در قم خواهیم بود.

سبحامی ثابت افزود: روز قم نباید فقط در حد اسم باشد بلکه باید با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای رونق اقتصادی برنامه‌هایی در نظر بگیریم که وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ارتقاء پیدا کند.

وی یادآور شد: اگر دقت کنیم می‌بینیم که شهرهای دیگر به بهانه‌های مختلف توریست و مسافر جذب می‌کنند ما نیز می توانیم در قم رونق اقتصادی ایجاد کنیم و وقتی قم مرجع است باید خوراک فرهنگی مناسب به زائرین و مسافران دهد تا به مرور به شهرهای دیگر ابلاغ و صادر شود.

رئیس کمسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم علما و مراجع را ظرفیتی ارزنده برای قم دانست و اظهار کرد: باید بدانیم برکات زیادی در شهر ما وجود دارد بنابراین از اجرای کارهای صوری بپرهیزیم که اگر چنین اتفاقی بیفتد به ماندگاری شهر کمک می شود.