۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

عدم افزایش نرخ‌های تاکسی و سرویس‌های مدارس قم؛ افزایش خودسرانه تخلف است

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم گفت: هیچ افزایش قیمتی برای تاکسی‌ها و سرویس مدارس قم در دستور کار نبوده و افزایش نرخ کرایه قبل از نظر کارشناسی تخلف محسوب می‌شود.

مرتضی عزتی با توجه به افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن اظهار داشت: بیشتر تاکسی‌ها دوگانه‌سوز هستند و استفاده عمده‌ی رانندگان در هنگام حضور در خط و سطح شهر از گاز است و با وجود این مسئله تأثیر چندانی در نرخ کرایه تاکسی‌ها نخواهد داشت.

وی با تأکید بر حفظ حقوق تاکسی‌داران و در نظر گرفتن معیشت آن‌ها افزود: تیم کارشناسی در چند روز آینده میزان مصرفی بنزین تاکسی‌داران را به‌طور متوسط با افزایش قیمت بنزین موردبررسی قرار داده و رصد می‌شوند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم تأکید کرد: سرویس مدارسی که از سازمان تاکسیرانی مجوز گرفته‌اند و دوگانه‌سوز نیستند نیز شامل این کار کارشناسی شده و با توجه به میزان مصرف و رقم افزایش قیمت موردبازنگری قرار می‌گیرد.

وی افزایش قیمت در نرخ تاکسی‌ها را قابل‌ توجیه ندانست و تصریح کرد: باید منتظر نظر کارشناسان سازمان تاکسیرانی در چند روز آینده و در صورت اعلام نرخ جدید، تصویب آن در شورای اسلامی شهر بود و تا اعلام رسمی نرخ مصوب هیچ‌ گونه افزایش نرخ در تاکسی‌ها و سرویس‌های مدارس در دستور کار نبوده و در صورت افزایش نرخ کرایه قبل از نظر کارشناسی تخلف محسوب می‌شود.