37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی نهایی می‌شود

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از نهایی شدن طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم در آینده نزدیک خبر داد.

عباس ذاکریان با اشاره به لزوم بازنگری در طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم، اظهار داشت: آخرین بازنگری طرح جامع ترافیک شهر قم مربوط به سال ۸۶ بوده است و در این مدت شهر قم دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه تصمیمات ترافیکی زیادی در این سال‌ها در شهر قم گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به طرح واحد حمل‌ونقل و ترافیکی در شهر نیازمند به‌روز شدن اطلاعات در قم داریم که هم‌اکنون مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل در حال انجام است.

ذاکریان با اشاره به نهایی شدن مطالعات طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم، ابراز کرد: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال تدوین است و قم نخستین شهری بوده که برای کسب اطلاعات ترافیکی از تیم آمارگیری حرفه‌ای استفاده کرده است.

وی یکی از ویژگی‌های طرح جامع حمل‌ونقل را ایجاد نقشه راه ترافیکی شهر برشمرد و عنوان کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز از برنامه‌های طرح جامع است که باید در این زمینه اطلاعات دقیق و آمار تصادفات این نقاط در دسترس باشد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: طرح جامع حمل‌ونقل شهر قم به‌زودی تدوین و نهایی می‌شود و بعد از ارائه اقدامات بازنگری آن با حضور کارشناسان آغاز می‌شود تا بتوان به الگوی مناسبی متناسب با شهر قم برسیم.

ذاکریان با ابراز نگرانی از ۳۰ درصد خودرو محورتر شدن شهر قم، خاطرنشان کرد: با اجرای پیاده راه خیابان ارم شاهد کاهش تصادفات عابران پیاده در این منطقه هستیم و امیدواریم با آرام‌سازی اطراف حرم به بالا رفتن ایمنی عابران پیاده کمک کنیم.