35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تشریح اقدامات شهرداری قم به مناسبت روز قم

شهرداری قم همزمان با نزدیک شدن به روز ورود حضرت معصومه(س) و نام گذاری این روز به نام "روز قم" اقداماتی را در این راستا انجام می دهد.

به گزارش شهرنیوز، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم گفت: در تقویم شمسی ایران اسامی شهرهای مختلفی را می‌توان دید که به نام شهر بخصوصی نام گذاری شده است، و روز قم هم دو سالی است که در تقویم ایران ثبت شده است که این روز به جهت سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم نام‌گذاری شده است.

وی افزود: روز قم می‌تواند اهداف متفاوتی را برای قم به دنبال داشته باشد و نهادهای استان هرکدام وظیفه‌ای را در قبال این روز مهم دارا می‌باشند.

مقیمی با اشاره به تشریح اقدامات شهرداری قم در مورد روز قم، بیان کرد: در همین راستا کمیته‌های ستاد روز قم شامل: کمیته فرهنگی هنری ورزشی زیر نظر سازمان فرهنگی هنری ورزشی، کمیته تبلیغات و همایش‌ها زیر نظر اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل، کمیته خدمات شهری زیر نظر معاونت خدمات شهری، کمیته علمی پژوهشی زیر نظر معاونت برنامه‌ریزی و کمیته نظارت و ارزیابی زیر نظر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم، مسئولیت این ستادها را به عهده و سعی بر اجرای مطلوب در خور شأن برنامه‌های روز قم دارند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی قم وظایف این ستاد را مهم شمرد و افزود: از جمله وظایف این کمیته ها؛ برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری و ورزشی، انجام تبلیغات شهری، پوشش خبری مراسمات، مستندسازی برنامه‌ها، اجرای دیدارها و همایش‌ها، آذین‌بندی و فضاسازی شهری، پیش‌بینی طرح‌های مورد نیاز در توسعه شهر، احصاء نقاط قوت و ضعف و جمع‌آوری پیشنهادات می‌باشد.

مقیمی در ادامه به اقدامات کمیته‌ها اشاره و بیان داشت: جشنواره پرچم، همایش دوچرخه‌سواری، المپیاد ورزشی ثارالله، آماده‌سازی ورودی‌های شهر، انعکاس خبری، تبلیغات شهری، تورهای قم گردی و گردشگری، جمله اقدامات این کمیته‌ها می‌باشد.

وی در پایان به همکاری نهادهای استان در این زمینه تأکید و اظهار داشت: شهرداری قم فارغ از اقدامات این کمیته‌ها، همکاری ویژه‌ای با سازمان و نهادهای دیگر استان داشته تا بتوان این روز را به زائران و مسافران گرامی شایسته نشان داد.