25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهری در قم بازسازی می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از بازسازی و اورهال 150 دستگاه اتوبوس شهری در قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به اهمیت ایجاد جاذبه در استفاده از حمل‌ونقل عمومی در سفرهای درون‌شهری، اظهار داشت: ساماندهی اتوبوس‌های ناوگان اتوبوسرانی در افزایش تمایل مردم برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی در سفرهای درون‌شهری تأثیر بسزایی داشته و نتیجه آن کاهش ترافیک سطح شهر و به‌خصوص هسته مرکزی شهر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان شروط استفاده از اتوبوس‌های قدیمی موجود در سطح شهر، افزود: در صورت اورهال شدن اتوبوس‌های موجود و رفع نقص‌های مکانیکی و ساماندهی ظاهری، اتوبوس مجدد در خطوط قرارگرفته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یزدی از عقد قرارداد برای بازسازی اتوبوس‌ها خبر داد و تصریح کرد: طی قراردادی ۵۶ دستگاه اتوبوس شهاب کمتر از یک سال اورهال شده و وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر می‌شود.

وی از برگزاری مناقصه برای ۳۹ دستگاه اتوبوس بنز نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اتوبوس‌های باقی‌مانده نیز پیشنهاد بازسازی به شورای اسلامی شهر ارسال شده و منتظر تصویب نهایی بوده تا عملیات بازسازی ۵۰ دستگاه دیگر به مناقصه گذاشته شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم هزینه اورهال شدن هر دستگاه اتوبوس را متفاوت اعلام کرد و گفت: تعمیر بیش از ۱۵۰ اتوبوس در دستور کار سازمان قرارگرفته است که هزینه اورهال کردن هر دستگاه اتوبوس بین ۳۵۰ میلیون تومان تا ۷۵۰ میلیون تومان بوده که ما حداقل آن را در نظر گرفته‌ایم.

یزدی با تأکید بر سیاست‌های سازمان اتوبوسرانی قم بر خرید اتوبوس و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم، بیان کرد: اولویت سازمان اتوبوسرانی قم ارائه خدمات مناسب به شهروندان برای تمایل مردم در استفاده از ناوگان اتوبوسرانی در سفرهای درون‌شهری بوده و خرید اتوبوس‌ها نو و مطابق استاندارهای روز در اولویت سازمان است.