35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

راه‌اندازی رینگ حرم با بیش از ۱۰ دستگاه اتوبوس

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از راه‌اندازی رینگ حرم با بیش از 10 دستگاه اتوبوس در طراحی جدید خطوط اتوبوسرانی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با توجه به اهمیت ساماندهی خطوط اتوبوسرانی برای ارتقاء خدمات‌رسانی و استفاده رضایتمند شهروندان از اتوبوس، اظهار داشت: اتوبوس با عنوان یکی از خطوط حمل‌ونقل عمومی و ایمن نیازمند توجه و نگاه ویژه‌ای در ایران به‌خصوص قم است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با ابراز تأسف برای کاهش استفاده شهروندان از خطوط اتوبوسرانی برای سفرهای درون‌شهری، افزود: امیدواریم با اقدامات انجام‌شده در سازمان اتوبوسرانی در یک سال گذشته مانند اورهال کردن اتوبوس‌های فرسوده و خرید اتوبوس‌های جدید درصد رضایتمندی مردم را افزایش دهیم.

یزدی به راه‌اندازی رینگ اطراف حرم اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که در ساماندهی خطوط اتوبوسرانی موردتوجه کارشناسان این حوزه بوده راه‌اندازی رینگ حرم به‌عنوان خط اتصال همه خطوط است.

وی یکی از راهکارهای کاش ترافیک هسته مرکزی شهر قم را عدم مورد اتوبوس‌ها به این محدوده دانست و تصریح کرد: با توجه به طراحی جدید خطوط اتوبوسرانی، مقصد اتوبوس‌ها در همه مسیرها تا نزدیکی حرم است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم حلقه اتصال همه خطوط به هم و دسترسی مردم به حرم مطهر را رینگ طلایی اطراف حرم اعلام کرد و گفت: تعدادی اتوبوس با برنامه پیمایش محور به‌جای مسافر محور در این رینگ با زمان‌بندی مشخص در توقف کار می‌کنند.

یزدی زمان ورود هر اتوبوس به ایستگاه را ۵ دقیقه دانست و خاطرنشان کرد: تعداد ۱۰ تا ۱۲ اتوبوس و با توجه به نیاز و حجم تردد مسافر در ایام خاص در این رینگ تردد کرده و در صورت نیاز تعداد اتوبوس‌ها افزایش خواهد یافت.